reklamı kapat

POPÜLER

Western Digital
Western Digital

Western Digital’den 26 TB’lık ve 22 TB’lık depolama çözümleri

Western Digital, What’s Next Western Digital Etkinliği’nde yüksek kapasitesiyle dikkat çeken yeni depolama çözümlerini tanıttı. Western Digital’in yeni duyurusunu gerçekleştirdiği depolama çözümleri arasında 22 TB ve 26 TB’lık UltraSMR HDD’leri göze çarpıyor.

Advertisement

Yeni ePMR sürücüleri üst düzey kapasite, performans ve veri dayanıklılığı sağlamak için şirketin OptiNAND teknolojisini kullanıyor. 22 TB CMR HDD, on diskli HelioSeal platformundaki plaka başına 2,2TB alan yoğunluğunu sağlamak için OptiNAND ile birlikte çalışıyor.

OptiNAND ile desteklenen Western Digital HDD’lerde olası acil güç kapatma durumunda ek veri koruması veya dayanıklılık için yazma önbelleğini devre dışı bırakma özelliği de bulunuyor. Yazma önbelleği veri güvenliği özelliği, hangi mod seçilirse seçilsin kullanıcılara hem performans hem de veri koruması sağlıyor. OptiNAND ise sürücülere, daha büyük blok aktarımları ile rastgele yazmalarda en yüksek olan WCD modunda da önemli bir performans artışı sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Western Digital imzalı disklerin satış fiyatları açıklandı mı?

OptiNAND olmayan sürücülere göre yüzde 40’tan fazla oranda ve 1 MB aktarımda yüzde 80’in üzerinde maksimum iyileşme vadeden yeni diskler yaz aylarında satışa sunulacak. Yüksek kapasiteleriyle dikkat çeken disklerin satış fiyatları ise henüz açıklanmadı. Yeni depolama çözümlerinin Türkiye fiyatları açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display