reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp herkesin merakla beklediği özelliğe nihayet kavuşuyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp üzerinden her gün sayısız mesaj gönderiliyor. Birden fazla kişiyle mesajlaşıldığı sıralarda bir kişiye gönderilecek mesajın yanlışlıkla alakasız bir kişiye gönderilmesi olayı sık sık başımıza geliyor. Doğru kişiyle konuşurken bile yanlış bir kelime yazılabiliyor veya gönderilen bir mesajdan daha sonrasında pişmanlık duyabiliyoruz. WhatsApp’ın yeni özelliği sayesinde bu sorun tarihe karışacak gibi görünüyor. 

Yeni WhatsApp betasında bulunan özellik, gönderilen mesajı geri çekmeyi sağlıyor. Böylece yanlış kişiye mesaj gönderildiğinde veya gönderilen mesajın direkt olarak kendisi yanlış olduğunda mesajın gönderimini iptal etmek mümkün oluyor. Bunu yapabilmek için ilgili mesaj seçiliyor ve gönderimi iptal etmek için yeni eklenen seçeneğe dokunmak yeterli oluyor.

Özelliğin detayları henüz tam olarak bilinmiyor. Gönderilen herhangi bir mesaj iptal edilebiliyor mu yoksa sadece son mesaj mı iptal ediliyor sorusu cevabını bekliyor. Öte yandan mesajın gönderim aşamasında mı iptal edilebileceği yoksa karşıdaki kişi mesajı okusa bile mesajın silinip silinemeyeceği merak ediliyor.

Detaylar tam olarak bilinmese de özelliğin nasıl çalışacağını öğrenmemiz için fazla beklememize gerek kalmayacak gibi görünüyor. Testleri devam eden özelliğin önümüzdeki WhatsApp sürümlerinde herkes için kullanıma sunulacağı düşünülüyor.