reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp yeni bir spesifik mesaj raporlama özelliği geliştiriyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, bugün yeni bir özelliğin daha testine başlamış durumda.

En son Brezilya merkezli “sarı sayfalar” testiyle gündeme gelen WhatsApp, ortaya çıktığı kadarıyla gelecekte kişilerin “gerçek anlamda” tek bir mesajı raporlamasına imkan tanıyacak.

Şu an Android tarafında test edildiği aktarılan bu yeni özellik, net olarak daha özel şikayetler için kullanılacak. Şu an bir mesajın şikayeti, tam olarak doğru anlaşılsın diye daha önce atılan dört mesajı da WhatsApp’ın moderasyon ekibine gönderiyor.

Yeni özellik ise bunu ortadan kaldırıyor ve tamamen tek mesaj üstünden yürüyor. Bu özelliğin yakında herkes için aktif edilmesi bekleniyor. Geliştirilen özelliğin elbette iOS için de sunulacağını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp yakında çoklu cihaz desteğini getirecek

WhatsApp için çoklu cihaz desteği uzun zamandır gündemde. Bilmeyenler için bu sayede kişiler WhatsApp hesaplarını sahibi oldukları başka cihazlara da taşıyabilecek.

Yani WhatsApp’ı sadece SIM kartın takılı olduğu telefonda kullanma dönemi çok ama çok yakında sona eriyor. Altyapının ana telefon internete bağlı olmasa dahil çalışacağı aktarılıyor. Bu özellik için halen tam olarak tarih verilmiyor ancak sistem en son iOS betasıyla herkese açılmış durumda. 

Burada bilinmesi gereken en önemli detaylardan birisini ise firma tam olarak şöyle açıklıyor:

“WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar ikincil cihazda kullanabilirsiniz ancak WhatsApp hesabınıza tek seferde yalnızca bir adet telefon bağlayabilirsiniz.”

Yani süreçte aynı WhatsApp hesabı iki farklı telefonda kullanılamıyor. Bu genel olarak bakıldığından alınmış oldukça mantıklı bir karar.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti