reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp’ın kopyaladığı “Durum” özelliği Snapchat’ten daha popüler

2013 yılında Facebook Snapchat’i satın almak için 3 milyar dolar teklif etmiş ancak Snapchat reddetmişti. Facebook o günden sonra işleri biraz kişiselleştirip olayı dijital bir savaşa dönüştürürken, Snapchat’i bitirmek için elinden geleni ardına koymadı. Nitekim yavaş yavaş meyvelerini de topluyor.

Tuhaf ama gerçek; WhatsApp’ın kopyaladığı “Durum” özelliği artık Snapchat’ten daha fazla günlük kullanıcıya erişiyor. Facebook’un Snapchat kopyası bir iki uygulama denemesinden sonra firmanın tahtını sarsamayacağını anlamasıyla sahip olduğu uygulamalara Snapchat özelliklerini getirmesi ilk başta tepki çekse de belli ki kullanıcılar alışmaya başlamış. WhatsApp’a getirilen Durum özelliği artık 175 milyon günlük kullanıcıya ulaşabiliyor. Kullanıcıların büyük oranda mesajlaşmak için kullandığı bir uygulamaya getirilen bu özellik farklı bir sekmede olmasına karşın kendini üç ay gibi bir sürede oldukça etkileyici bir kitleye kabul ettirmiş. Geçtiğimiz ay benzer bir haberi Instagram için de yapmıştık. Öte yandan Messenger ve Facebook’a gelen Hikayeler özelliği hala pek tercih edilmiyor gibi…

Snapchat ise Messenger’a kadar düşen anlık fotoğraf özelliğine duyulan ilgiyi yavaş yavaş kaybediyor. Kullanımı 161 milyon günlük kullanıcıya kadar düşen firmanın ise yakın zamanda bir yere gittiği elbette yok. Ancak iki firma arasındaki dijital savaşı izlemek ve varacağı noktayı takip etmek oldukça heyecanlı diyebiliriz.

YORUMLAR