reklamı kapat

POPÜLER

Xbox One X’in tepki çeken Türkiye fiyatına indirim

Ağustosta tüm dünyada ön siparişe açılan Microsoft’un yeni canavarı Xbox One X‘in tepki çeken yüksek Türkiye fiyatı düştü.

Gamescom 2017’de Microsoft “dünyanın en güçlü oyun konsolu” olarak lanse ettiği Xbox One X’in Project Scorpio versiyonunu tanıtmış ve cihaz ön sipariş alımlarına başlamıştı. Project Scorpio Edition da Xbox One X’in standart sürümü gibi yurt dışında 500 dolar fiyat etiketiyle geliyor. Türkiye’de de geçtiğimiz ay ön siparişe açılan cihazın ön sipariş alımları ise kısa sürede durduruldu. Sebebi ise fiyat değişimi.

Xbox One X’in cep yakan Türkiye fiyatı 2.899 TL olarak duyurulmuştu. Açıkçası konsolun fiyatının fazlasıyla tuzlu olduğunu düşünüyorduk. Xbox One X’in Türkiye sitesinde bir anda ön sipariş alımı durup da fiyat bilgisi geri çekilince fiyatın düşeceğini düşünmüştük. Beklentiler yanıltmadı ve Xbox One X’in Türkiye fiyatı değiştirildi. Sekiz çekirdekli AMD işlemciyle 6 Teraflop‘luk GPU’nun eşlik ettiği Xbox One X’in Türkiye için yeni fiyatı 200 TL indirimle 2.699 TL‘ye düşürüldü. Yüksek Türkiye fiyatıyla oyunculardan tepki çeken konsolun daha çıkmadan fiyatının düşmesi oyuncuları bir parça daha sevindirecektir kuşkusuz. Xbox One X, 7 Kasım‘da çıkışını gerçekleştirecek. Project Scorpio Edition’ın sınırlı sayıda üretileceğini de hatırlatalım. Xbox’ın resmi sitesi üzerinden ön siparişinizi verebilirsiniz.