reklamı kapat

POPÜLER

Xbox One’da Spotify dönemi başlıyor

İnternet üzerinden müzik hizmeti veren Spotify kullanım alanını genişletiyor. Spotify uygulaması Türkiye dahil 34 ülkede birden Xbox One’a destek vermeye başladı. Böylece oynadığımız her oyuna uygun şarkı seçmek ve keyifli listelerinizi Xbox One üzerinden hazırlamak mümkün olacak.

Oldukça geniş bir kitle tarafından tercih edilen Spotify’ın önemli bir başarıya imza attığını geçtiğimiz günlerde sizlere duyurmuştuk. Hem ücretli hem de ücretsiz kullanım seçeneğine sahip olan platform toplamda 140 milyon insana hizmet veriyor. Bunlardan 60 milyonu ise ücretli kullanıcı. Tüm bu verileri değerlendirme altına aldığımızda Spotify’ın rakipleriyle arasını açtığını görüyoruz. Ünlü platform bu başarıların ardından yavaşlamıyor. Aksine daha fazla kullanıcıya hitap edecek adımlar atıyor.

En fazla tercih edilen oyun konsolları arasında yer alan Xbox One artık Spotify desteğine sahip. 34 ülkede aynı anda kullanıma sunulan bu yenilik kullanıcıların kayıtlı şarkılarına, özel olarak hazırlanmış oyun çalma listelerine ve Spotify’ın tüm müzik kataloğuna oyun sırasında ulaşmasına olanak sağlıyor. Üstelik bu özellik hem ücretli hem de ücretsiz kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Xbox One’a Spotify Kurulumu

• Xbox One’ınızı açın ve Xbox Store’a girin

• ‘Spotify Music – for Xbox’ uygulamasını indirin ve kurun

• Spotify hesabınıza girin veya yeni bir hesap açın

YORUMLAR