reklamı kapat

POPÜLER

Spotify ücretli kullanıcı sayısıyla rakiplerine göz dağı veriyor

Online müzik servisi denildiğinde akla gelen ilk alternatifler arasında yer alan Spotify giderek kullanıcıların gözdesine dönüşüyor. Açıklanan son rakamlara bakılırsa popüler müzik platformu önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Geniş bir kitle tarafından tercih edilen Spotify son zamanlarda olumlu gelişmelerle karşımıza geliyor. Bu platform son olarak kayıpsız ses dönemini başlatıyor olmasıyla gündeme gelmişti. Spotify Hi-Fi olarak adlandırılan bu sistem ufak bir ek ücret karşılığında CD kalitesinde ses sunuyor. Bu alanda Tidal‘a rakip olan Spotify şimdi oldukça etkileyici olan ücretli kullanıcı sayısıyla gündeme geliyor.

Spofity’ın Twitter üzerinden yaptığı duyuruya göre platform 50 milyon ücretli kullanıcıya sahip. Mecranın geçtiğimiz mart ayında 30 milyon, eylül ayında ise 40 milyon kullanıcıya ulaştığı açıklanmıştı. Kısa sürede ciddi bir gelişme kaydeden Spotify’ın başarısını ortaya koyabilmek için rakiplerine de bakmak gerekiyor. Apple Music‘in aralık ayındaki açıklamasına göre 20 milyon kullanıcısı bulunuyor. Tidal ise 1.1 milyon kullanıcı ile rekabetin çok gerisine düşmüş görünüyor.

Son olarak Spotify’ın ücretsiz kullanıcıları da dahil edince 100 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu dile getirmek gerekiyor. Bu da platformun rekabette arayı nasıl açtığını net bir şekilde ortaya koymaya yetiyor.