reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Xbox Series X ve Xbox Series S için çok iddialı fiyat sızıntısı

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X için çok iddialı bir fiyat söylentisi ortaya çıktı. Ayrıca Xbox Series S de bir kez daha gündemde.

PlayStation 5 rakibi Xbox Series X, biliyorsunuz henüz fiyat konusunda detaylanmadı. Microsoft’un konsolun fiyatını açıklamadan önce PS5’in fiyatını görmek istediği aktarılıyor. Aynı düşünceyi Sony de taşıdığı için henüz yeni neslin fiyatını bilmiyoruz. Amazon üstünden yapılan sızıntıya göre PS5’in dijital sürümü 399 euro, fiziksel disk takılabilen sürümü ise 499 euro olarak karşımıza çıkabilir. Bunun dolar bazında 500 dolar ve 600 dolar olacağı aktarılıyor. Series X ise yeni söylentilere göre 400 dolardan raflara çıkabilir. Microsoft’un konsolun fiyatını zarar edecek düzeyde düşük tutarak PS5 karşısında daha fazla öne çıkmayı planladığı, oluşan zararı da dijital servisler ve oyunlar üzerinde kapatmayı istediği aktarılıyor. Bu da elbette oyuncular için çok güzel görünüyor. Eğer PS5’ten 100 dolar daha ucuza satışa çıkarsa çok ama çok ses getirecek Xbox Series X, bir kez daha yalnız gelmeyecek deniyor. Söylendiği kadarıyla Microsoft ciddi ciddi Xbox Series S için de planlar yapıyor. Bu konsolun Series X’ten çok da güçsüz olacağı ancak Xbox One X’den daha yüksek performans sunacağı aktarılıyor. Bu konsolun sadece 200 dolardan raflardaki yerini alacağı iddia ediliyor. Bu da yeni nesilde Microsoft’un elini çok ama çok güçlendirecek bir detay olarak büyük merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X teknik detaylarına tekrardan bakarsak

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık oyunları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor. Modelin fiyatı halen bilinmiyor.

İlgili Video