reklamı kapat

POPÜLER

Xbox’ın 15 yıllık değişimine 2 dakikada şahit olun [Video]

Microsoft tarafından geliştirilen ve PlayStation’ın en önemli rakibi olan Xbox, 2001 senesinden beri hayatımızda. Konsol oyuncularının yaşadığı kararsızlıkta önemli bir rol oynayan Xbox’ın geçmişi hazırlanan bir YouTube videosunda ele alınıyor. Böylece 15 yıllık tarih yaklaşık iki dakikaya sığdırılıyor.

Hatırlayacağınız üzere daha önce de 4096 isimli YouTube kanalı tarafından hazırlanan videolara haberlerimizde yer vermiştik. Animasyon tekniğini kullanan 4096 özellikle teknoloji alanındaki önemli gelişmelere ve markalara odaklanıyor. Yıllar içinde yaşanan değişimi ele alıyor. Şimdiye kadar YouTubeiOS ve Android gibi farklı örnekleri sizlerle buluşturmuştuk. Bu YouTube kanalı tarafından ele alınan son marka Xbox oldu.

Xbox’ın macerası 2001 senesinde gün yüzüne çıkan ilk modelle başlıyor. Microsoft bu önemli adımın ardından oyun konsolu alanındaki çalışmalarını sürdürüyor. Ardından onu 2006 senesinde gelen Xbox 360 takip ediyor. 2010’da ise E3 etkinliğinde tanıtılan Xbox 360s karşımıza çıkıyor. 78.2 milyon satış rakamına ulaşan konsolun ardından seri 2013’te Xbox One ile yenileniyor. Son olarak ise yaz başında duyurulan Xbox One X‘i görüyoruz. Çıkan her yeni modelle birlikte konsolun ve kolların tasarımı ciddi değişimler geçiriyor. Fakat asıl önemli olan oyun kalitelerinde yaşanan değilim ve oyuncuların elde ettiği eşsiz deneyim oluyor.

4096 tarafından hazırlanan “Xbox’ın geçmişi” videosunu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

YORUMLAR