reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi 12
Xiaomi 12

Xiaomi 12 için firmadan yeni resmi paylaşımlar geldi

Çok sayıda modelden oluşan Xiaomi 12 serisi için resmi tarih sonrasında resmi poster paylaşımları başladı. Model dikkat çekiyor.

Advertisement

Xiaomi 12 serisi 28 Aralık tarihinde tanıtılacak ve ilk aşamada kaynaklara göre 12, 12 Pro ve 12X modelleri karşımıza çıkacak. Burada resmi posterler ile öne çıkarılanlar ise 12 ve 12 Pro modelleri oluyor. Telefonlar için bugün de bir resmi paylaşım yapan Xiaomi, burada ilk olarak 12 modelinde 6,28 inç FHD+ AMOLED ekran yer aldığını kesinleştiriyor. Bu ekranda 120 Hz yenileme hızı sunuluyor.

DisplayMate A+ sertifikasına sahip olan bu yüksek ihtimalle Samsung üretimi ekran, aktarıldığı kadarıyla 1.600 nit parlaklığa çıkıyor ve çizilmelere karşı Gorilla Glass Victus ile korunuyor. Bu arada yeni posterde 12 ile iPhone 13 de yan yana geliyor.

Firma bu paylaşım ile telefonun yüksek ekran gövde oranına vurgu yapıyor. Görebileceğiniz üzere Xiaomi 12 modelinde selfie kamerası bir ekran deliğinde yer alıyor. Çerçeveleri çok ince olan cihaz, çok hafif oranda bir kavise sahip ve bu sevindiriyor. Yüksek kavisi kullanışlı bulmayanlar bulunuyor.

Xiaomi, 12 ve 12 Pro modellerini pazara Snapdragon 8 Gen 1 ile sunacak bilgisi veriliyor. Kaynaklara göre 12X modeline ise gücünü Snapdragon 870 veriyor.

Xiaomi 12 serisi oldukça büyük olacak

Örneğin daha önce de aktardığımız üzere seri için 12 Lite ve 12 Lite Zoom modellerinin adı da geçiyor. Hatta telefonlar için bazı bilgiler de var. Örneğin 12 Lite’ın 6,55 inç Full HD AMOLED ekran üzerine kurulduğu aktarılıyor. 120 Hz yenileme hızına sahip ekranda parmak izi sensörü konumlanıyor.

Bu telefon gücünü ya Snapdragon 778G ya da Snapdragon 780G işlemcilerden birisinden alıyor. Modelin arkasında toplam üç kamera yer alıyor ve ana kameranın arkasında yüksek ihtimalle 64 megapiksellik Samsung GW3 bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

12 Lite Zoom modelinde kaynaklara göre 6,55 inç Full HD 120 Hz AMOLED ekran yer alıyor. Bu modele gücünü ise Snapdragon 778G ya da Snapdragon 780G veriyor. 12 Lite Zoom modelinin tek farkı ise isminde de geçtiği üzere nispeten yüksek zoom getirecek telefoto kamerası olacak. Modelin arkasında toplam üç kamera bulunacak.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi