reklamı kapat

POPÜLER

Ford F-150 Lightning

Ford F-150 Lightning’in araçtan araca şarj özelliği detaylandı

Gördüğü sipariş ilgisiyle beklentileri aşan Ford F-150 Lightning, sunduğu kullanışlı desteklerle zaman zaman günü kurtaran kahramana dönüşebilecek.

Mustang Mach-E sonrasında Ford’un elektrik dönüşümündeki ikinci önemli oyunucusu olan F-150 Lightning, gördüğü ilgiyle kendinden önce gelen SUV modelini sollamayı başardı. Alınan siparişlerin yoğunlu üzerine üretim kapasitesini artırmak adına ek yatırım devreye alan Amerikalı üretici, şu aşamada ise sipariş alımını askıya almış durumda. F-150’nin geleneksel niteliklerini elektrikli altyapıyla başarılı şekilde birleştirmesinden ötürü satış başarısını daha da yukarı taşıyacak olan Ford F-150 Lightning, pratik çözümleriyle de fark yaratıyor. Geliştirilen sistem sayesinde araçtan araca şarj teknolojisini destekleyen model, diğer elektrikli araçlara bir kayağa dönüşüyor. Arka bölümünde yer alan 240V’luk çıkış üzerinden sağlanan bu aktarımla birlikte kullanıcıların beklenmedik şekilde yaşayabileceği problemlere hızlı çözümler sağlanabilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford F-150 Lightning, 1 saatte 32 kilometreye kadar menzil aktarımı yapabilecek

Ford tarafından bu sistemle ilgili paylaşılan detaylarla birlikte araçtan araca şarj ile 1 saatlik dolum üzerinden yakalanabilecek menzil değerleri de artık masada. Ford’a göre 60 dakikalık sürede Mustang Mach-E için 32 kilometrelik sürüşe olanak sağlayan bir seviyenin aktarım mümkün oluyor. Bu durum bir başka F-150 Lightning modelinde 21 kilometre olarak verilirken, E-Transit için 16 kilometreye varıyor. Bu verilerin daha çok araç sahiplerini en yakın şarj istasyonuna taşıma noktası düşünülerek fayda sağlayacağını da bir kez daha belirtmekte fayda var. Modelle ilgili merak ettiğiniz detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Mustang Mach E