reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12

Xiaomi 12 modeli için arka kamera modülü ilk defa ortaya çıktı

Xiaomi 12 serisinin aralık ayı bitmeden geleceği iddia edilen ana modeli için arka kamera modülü ilk defa ortaya çıktı.

Xiaomi’nin merak edilen 12 serisi, farklı zamanlarda lanse edilecek birden fazla telefondan oluşuyor. Kaynaklara göre ailenin ana modeli 12, aralık ayında elde edilebilir olacak. Diğer birçok versiyon ise 2022’ye kalacak gibi görünüyor.

Ana model 12’yi bugün gündeme getiren dediğimiz gibi aşağıda görebileceğiniz arka kamera modülü oldu. Bu modülde üç farklı kamera yer alıyor. Sayfanın üstünde ise bu modül üzerinden hazırlanan bir konsept tasarımı karşımıza çıkıyor. Telefonun ön yüzünde yukarıdaki konseptten farklı bir yapı beklenmiyor.

Xiaomi 12 ailesinde daha önce gelen bilgiler doğru çıkarsa 12 Ultra ve 12 Ultra Enhanced Edition modelleri de yer alıyor. Xiaomi Mi 11 Ultra gibi arkasında bir ekran taşıması olası olan 12 Ultra, son bilgilere göre Mi 11 Ultra’dan daha büyük 1/1,5 inç sensöre sahip bir periskop kamerası taşıyor.

Bu periskop kamera ile 5x optik yani kayıpsız zoom sunacak telefon, yeni bilgilere göre 50 megapiksellik bir ana kamera taşıyacak. Üründe aynı zamanda üç farklı 48 megapiksellik kamera da bulunacak.

Güncelleme: Başka bir kaynağa göre seride tam olarak “Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X” modelleri yer alıyor. Son bilgilerde tanıtım için 28 Aralık tarihine işaret ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm Xiaomi 12 modelleri Snapdragon 8 gen1 kullanacak olabilir

Kısa süre önce tanıtılan Snapdragon 8 gen1, 3.0 GHz hızında çalışan bir adet Cortex-X2 Prime, 2.5 GHz hızında çalışan üç adet Cortex-A710 ve 1.79 GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A510 çekirdeği bir araya getiriyor. Direkt olarak Samsung’un 4 nm üretim sürecinden çıkan toplam sekiz çekirdekli işlemcide, GPU olarak adı verilmeyen Adreno GPU görev yapıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi