reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi dördüncü kez ödüle layık görüldü; işte detaylar

Xiaomi, tanınmış uluslararası bir finans dergisi olan Institutional Investor tarafından çeşitli kategorilerde ödül kazandı. Xiaomi, Teknoloji Donanım sektöründe “En İyi CEO”, “En İyi CFO”, “En İyi Yatırımcı İlişkileri Uzmanı”, En İyi Yatırımcı İlişkileri Programı” ve “En İyi ESG” dahil olmak üzere beş farklı kategoride “2022 Asya Pasifik (Eski Japonya) Yönetici Ekibi” ödülüne layık görüldü.

Xiaomi’nin Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Lei Jun, En İyi CEO, Başkan Yardımcısı ve CFO’su Alain Lam ise En İyi CFO olarak belirlendi. Yatırımcı İlişkileri ve Sermaye Piyasaları Direktörü Anita Chen, En İyi Yatırım İlişkileri Uzmanı oldu. Şirket, En İyi Yatırımcı İlişkileri Programı ve En İyi ESG kategorilerinde ilk sırada yer aldı. Bu yıl, 2022 tüm Asya yönetici ekibi saygın şirketler çalışmasına toplamda 4.854 portföy yöneticisi ve alım tarafı analist, 607 satış tarafı analist katılım gösterdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi konu hakkında açıklamada bulundu

Şirketin Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü Alain Lam, ”Üstün performansımızın yanı sıra yatırımcı ilişkileri ve EGS alanında aldığımız bu ödüllerden ve sermaye piyasasındaki tanınırlığımızdan büyük gurur duyuyoruz. Sermaye piyasaları ile zamanında ve etkin bir şekilde iletişim kurmaya, hızla değişen makro ortama uyum sağlamaya ve dünya genelinde yatırımcılarımız ve iş ortaklarımıza sunduğumuz değeri maksimize etmeye devam edeceğiz” dedi.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın