reklamı kapat

POPÜLER

POCO akıllı saat

Xiaomi’den doğan POCO, yakında bir akıllı saat tanıtabilir

Xiaomi’den doğan bağımsız bir marka olarak pazarda ses getiren POCO, yakında bir akıllı saat modeli ile karşımıza çıkabilir.

Fiyat-performans odaklı akıllı telefon modelleriyle Türkiye dahil birçok pazarda büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan POCO, ürün gamını uzun zamandır genişletmek istiyor. Resmi sitesine baktığınız zaman firma şu an sadece akıllı telefon satışı yapıyor. İşte bu durum yakında değişecek. Rusya elektronik sertifikasyon platformu EEC kapsamında açık olarak bir POCO akıllı saat geliştirdiği ortaya çıktı. Firma bu ürünü satışa sunmak adına resmi kayıtlara başladı.

Şimdilik POCO’nun ilk akıllı saat modeli hakkında teknik ya da tasarımsal anlamda bir bilgimiz bulunmuyor. Ancak ürünün Xiaomi ve Redmi markaları altında sunulan uygun fiyatlı seçeneklerden çok da farklı olması beklenmiyor. EEC üzerinden elde edilen bilgilere göre POCO imzalı ilk akıllı saati Çin merkezli 70mai markası üretiyor.

70mai markasının akıllı otomobil kamerası dahil birçok Xiaomi ekosistemine dahil edilen ürünü bulunuyor. Bu açıdan POCO’nun ilk akıllı saati tanıdık bir firmadan geliyor ve 70mai’nin ürünleri genel olarak güzel bir kullanıcı deneyimi getiriyor.

2021 yılında akıllı telefon dışında ürünler de üretmek istediklerini açık olarak belirten POCO, 2022 içerisinde ürün gamına akıllı saat dışında bir kablosuz kulaklık modeli de dahil edebilir.

Not: Görsel temsilidir.

POCO akıllı saat yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın