reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi
Xiaomi
Xiaomi
Xiaomi

Xiaomi’den “parmak izi sensörüyle” fark yaratan ilginç fare

Son dönemde sürekli olarak Mi Mix 2S ve Mi7 akıllı telefonlarıyla gündeme gelen Xiaomi, bu sefer daha farklı ürünle karşımızda. Teknolojinin hemen her alanında aktif olarak yer alan firma, “parmak izi sensörüyle” fark yaratan faresiyle yine dikkatler üzerine çekiyor.

Xiaomi‘nin altındaki bir şirket tarafından hazırlandığı belirtilen fare, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip. Hem sol hem de sağ el kullanımına uygun olan fare, genel olarak sade bir yapıya sahip. Bağlantı noktasında kablo kullanan ürün, dediğimiz gibi farkını yerleşik parmak izi okuyucusuyla koyuyor. Merkeze yerleştirilen tekerleğin önünde yer alan bu sensör, kişilerin parmak izlerini hızlı şekilde okuyabiliyor. Peki bu ne işe yarıyor? Verilen bilgiye göre kişiler sistemlerindeki dosyaları parmak izleriyle kilitleyebiliyor. Bu büyük bir güvenlik artışı anlamına gelirken, parmak izlerinin çevrimiçi bankacılık sistemlerinde de çalıştığı belirtiliyor. Yani destekli banka hesaplarına parola yerine parmak iziyle girilebiliyor. Buna ek olarak sistemin e-posta da ya da yine destekli internet sitelerinde de çalıştığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, ürünlerinde kaliteyi yüksek tutuyor

Fiyat performans oranı konusunda en iyi firmalar arasında yer alan şirket, “The Finger Thinking” olarak geçen fare için diğer ürünleri gibi Youpin’de kitle fonlama desteği arıyor. 31 dolar fiyat etiketinin bulunduğu belirtilen “güvenli” fare, 15 Nisan tarihinde satışa çıkıyor. Ürünün önümüzdeki aylarda Türkiye’ye de gelmesini bekliyoruz.