reklamı kapat

POPÜLER

Brad Pitt Leonardo DiCaprio

Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio’yu bir araya getiren film

Quentin Tarantino‘nun 5 yıldır senaryosu üzerinde çalıştığı film, Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio’yu bir araya getiriyor.

Tarantino’nun dokuzuncu filmi Once Upon a Time in Hollywood, iddialı konusunun yanında bir o kadar iddialı iki aktörü bir araya getiriyor. Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio’nun rol alacağı açıklanan filmde 1969’da öldürülen Sharon Tate de yer alacak. Aktris Sharon Tate ilk bakışta çok da ilgi çekici gelmeyebilir. Ancak işin ucu Charles Manson‘a bağlanıyor. 8,5 aylık hamileyken Tate ve 4 kişi daha Manson “ailesi” tarafından öldürülüyor. Hikaye vahşice öldürülen Tate’in başına gelenlere biraz daha dolambaçlı bir şekilde de olsa yer verecek gibi görünüyor. Ancak Tarantino bu konuda pek detay paylaşmıyor.

Bir zamanlar Hollywood’da

Quentin Tarantino hikayenin konusunu şu şekilde açıklıyor: “Hikaye 1969’da Los Angeles’ta geçiyor. Vahşi Batı filmlerinin eski yıldızı Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ve onun yıllarca dublörlüğünü yapmış Cliff Booth (Brad Pitt) ana karakterlerimizi oluşturuyor. Artık zamanları geçtiği için Hollywood’da bir mücadeleye girişen ikiliden Rick’in çok ünlü bir komşusu bulunuyor… Sharon Tate.” Tate’in ölümü 8 Ağustos 1969’da gerçekleşmişti. Film de 9 Ağustos 2019‘da vizyondaki yerini alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DiCaprio ve Pitt ise ayrı ayrı da olsa Tarantino’yla ilk kez çalışmıyor. Brad Pitt 2009’da çıkan ve 321 milyon doların üstünde gişe elde eden Inglourious Basterds filminde rol almıştı. Leonardo DiCaprio ise Django Unchained’de yer alıyordu. Artık var olmayan bir Hollywood’u anlatacağı için çok heyecanlı olan Tarantino’nun Tate rolü için kimi seçtiği şimdilik muamma. Ancak kulisler Margot Robbie‘nin oynayabileceğini söylüyor.