reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi imzalı yeni oyun telefonundan gelen performans rekoru

Xiaomi destekli Black Shark 3 oyun telefonu kırdığı AnTuTu rekoruyla karşımızda bulunuyor. Model performansıyla iddialı geliyor.

Türkiye’de de satılmasını beklediğimiz Xiaomi Mi 10 Pro, hatırlarsınız geçtiğimiz gün Snapdragon 865 işlemcisi ve özel soğutma sistemiyle AnTuTu’da 610.627 puan alarak ses getirmişti. İşte bu rekor kısa süre önce başka bir henüz tanıtılmamış Xiaomi cihazı tarafından kırıldı. Yakında resmi olarak lanse edilecek Black Shark 3 oyun telefonu, özel soğutma altyapısı ve Snapdragon 865 işlemcisiyle AnTuTu’da tam 620.952 puan almayı başardı. Bunun AnTuTu’da şimdiye kadar elde edilen en yüksek puan olduğu aktarılıyor ve bu da yeni cihaz için oldukça heyecan yaratıyor. Black Shark 3, sızanlara göre Black Shark 2 ile hemen hemen benzer bir tasarımla yolda bulunuyor. Tam 65W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil üstüne kurulan telefon, bu 5.000 mah pili sadece 38 dakika içerisinde doldurabilecek deniyor. 5G desteğine sahip olacağı bilinen telefon, 2K ekranında 120 Hz yenileme hızı sunacak sızıntıları da alıyor. 5G ağlarına Qualcomm X55 ile bağlanacak gibi görünen telefon, en üstte tam 16 GB LPDDR5 RAM ile yolda bulunuyor. Depolama tarafından UFS 3.0 birimler kullanacak Black Shark 3, NFC ile WiFi 6 desteklerini de taşıyor.

Xiaomi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Black Shark 3 oyun telefonu çok yakında gelecek

Modelin mart ayında resmi olarak lanse edilip satışa sunulacağı aktarılıyor. Ancak corona virüsü nedeniyle satış konusunda bazı gecikmelerin olabileceği düşünülüyor. Telefonun Türkiye’ye resmi olarak gelmesini ise pek beklemiyoruz. Yine de bu konuda bir sürprizin her zaman ihtimaller dahilinde olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın güçlü Mi 10 Pro modelinin içine bakıyoruz