reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 3
Xiaomi Mi Band 3
Xiaomi Mi Band 3

Xiaomi Mi Band 3 Türkiye’de satışa çıktı

Xiaomi’nin Mi 8, Mi 8 Explorer Edition ve Mi 8 SE‘ile beraber tanıttığı yeni akıllı bileklik modeli Mi Band 3, Türkiye’de satışa sunuldu. 

Advertisement

Biraz Mi 8 ailesinin gölgesinde kalmasına rağmen Mi Band 3, Xiaomi için gerçekten çok önemli bir cihaz. Mi Band 2 ile resmi olarak yer almadığı Türkiye’de dahi yüz binlerce kişiye ulaşan Xiaomi, şimdi Mi Band 3 ile karşımızda bulunuyor. Teknik ve tasarım olarak hatırı sayılır değişiklikleri bulunan model, kısa süre önce Türkiye’de satışa sunuldu. Hepsiburada’ya iki farklı satıcının getirdiği model, şu an 230 TL satış fiyatıyla listelenmiş durumda. Buraya çok çabuk geldiği görülen ürün, bugün satın alanlara 13 Haziran tarihinde gönderiliyor. Bu iki satıcının elinde tam olarak ne kadar stok olduğu bilinmezken, satışın direkt olarak Hepsiburada deposundan yapılmadığını belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan detaylarıyla Xiaomi Mi Band 3

Tasarımsal olarak yapılan adımlarla daha modern görünür hale getirilen bileklik, yuvarlak hatlarıyla dikkat çekiyor. Mi Band 2’den farklı olarak kayışın içine değil dışına çıkartılan ürün, tamamen siyah bir gövdeye ve 0,42 inçten büyüyen 0,78 inç boyutunda renksiz bir dokunmatik 128×80 piksel OLED ekrana sahip. Bağlantı noktasında Bluetooth 4.2 kullanan ve 110 mAh pili bulunan ürün, bu açıdan yüzde 50’lik bir kapasite artışı getiriyor. Yapılan değişiklikler ile cihazın ekranında gelen telefonunuza gelen metin mesajlarını okunabiliyor ya da gelen çağrılar görülebiliyor. Direkt olarak üzerinden çağrıyı sessize alma özelliği sunan bileklik, bünyesinden alarmın kapatılmasına da imkan tanıyor. Hava durumu hakkında hızlı olarak bilgi verebildiği açıklanan Xiaomi Mi Band 3, her türlü egzersizi kayıt altına alabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde bir nabız sensörü bulunan bileklik, Mi Fit uygulaması üzerinden özelleştirilebiliyor. NFC’ye sahip bir versiyonunun olduğu da söylenen modelin, bu versiyonu mobil ödeme için kullanılabiliyor. 50 metre suyun altında kullanılabilen Mi Band 3, Mi Band 2’de çok şikayet edilen bir detayı da ortadan kaldırıyor. Şirketin açıklamasına göre bilekliğin standart kayışı artık kolay şekilde açılmıyor / çıkmıyor. Bu konuda daha sağlam bir tasarım kullanan firma, böylelikle egzersiz sürecine daha iyi eşlik edecek gibi görünüyor. 20 güne kadar pil ömrü sunan akıllı bileklik, beraberinde gelen basit USB şarj cihazı aracılığıyla rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bilekliğin Çin satış fiyatı 26 dolar seviyesinde.

İlgili Video

Bilekliğin resmi tanıtım videosu