reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 6
Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6 akıllı bileklik tanıtıldı; işte fiyat ve özellikler

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modelinin yenisi Xiaomi Mi Band 6 ya da Xiaomi Mi Smart Band 6 resmi olarak karşımıza çıktı.

Xiaomi Mi Band 6 / Xiaomi Mi Smart Band 6, görebileceğiniz üzere Mi Band 5 ile benzer tanıdık bir gövdeyle karşımızda yer alıyor. Burada en büyük fark yaratan çerçevelerin ortadan kalkması oluyor.

Mi Band 6 modelinin ön yüzünde artık tamamen ekran bulunuyor. Bu da bilekliği çok daha modern hale getiriyor. Çerçeveler ortadan kalkınca elbette ekran boyutu da büyüyor.

Akıllı bileklikte 1,56 inç renkli ve dokunmatik AMOLED ekran bizleri karşılıyor. 326 PPI’lık 450 nit ekran ile beraber akıllı bileklik çıtayı oldukça yükseltiyor.

İki farklı versiyona (NFC’li ve NFC olmayan) sahip olan bileklik, uyku takibi ile SpO2 (Kandaki oksijen seviyesi) ölçümü yapabiliyor. 125 mAh pili olan Mi Band 6, bununla 14 güne kadar kullanım ömrü getiriyor. Pil 2 saat içerisinde doldurulabiliyor.

Her kalemde spor aktivite takibi yapabilen (30 farklı spor, 6 farklı otomatik algılama var) nabız sensörlü akıllı bileklik, birçok farklı renkte kayış ve gövde rengi ile elde edilebiliyor. En çok tercih edilecek seçenekler yukarıda yer alıyor.

Xiaomi Mi Band 6 Türkiye’de de satılacak

Mi Band 6’nın açıklanan yurt dışı fiyatı 35 dolar seviyesinde yer alıyor. Modelin şimdilik Türkiye pazarına ne zaman geleceğini bilmiyoruz. NFC’Li sürüm ise 42 dolarlık fiyata sahip. Aynı şekilde Türkiye’ye hangi sürümün geleceği de belli değil.

Avrupa fiyatı 45 euro olan modelin Türkiye fiyatı da bilinmiyor. Ancak Mi Band 5 Türkiye’de resmi olarak 289 TL‘ye satılıyor. Elbette modeli indirimler ile çok daha ucuza bulmak mümkün.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli