reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12 MIUI 13 Android 12

Xiaomi, MIUI sorunlarını çözmek adına özel grup kurdu

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Xiaomi, Android arayüzü MIUI özelinde yaşanan sorunları ortadan kaldırmak istiyor.

Xiaomi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre kısa süre önce şirket içinde bir “MIUI Pioneer Group” kuruldu. Bu grubun üyelerinin amacı MIUI arayüzde yaşanan sorunları belirlemek ve kısa sürede çözmek olacak.

Aktarıldığı kadarıyla MIUI arayüz son dönemde hem bug / hata hem de performans konusunda ciddi sorunlar yaşıyor. İşte bunların kontrolden çıkmasını istemeyen şirket, devasa olmasa da güzel bir adım atıyor.

MIUI Pioneer Group içerisindeki kişilerin geliştirmeler hakkında devamlı olarak Mi Community üzerinden bilgi vereceği de aktarılıyor. Kullanıcı ile şirket arasındaki bağın güçlü olması her zaman önemli bulunuyor.

MIUI 13 öncesinde atılan bu adım hakkında daha fazla detayın yakında ortaya çıkmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 13 ile çıktığı zaman RAM konusunda güzel bir adım atılabilir

Hatırlarsınız kısa süre önce MIUI için geliştirilen güzel bir özellik çıkmıştı. Özellik, ihtiyaç halinde depolama biriminin belirlenen bölümünü RAM olarak kullanabilecek.

Özelliği bulan Kacper Skrzypek‘in verdiği bilgiye göre depolama biriminin RAM olarak kullanılması konusunda bir özelleştirme imkanı da sunulacak.

Yani kişiler aktarma / sanal RAM miktarını belirleyebilecek. Boş alanı fazla olanlar daha fazla depolama alanının RAM olarak ayırabilecek.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem