reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Pro

Xiaomi nihayet dünyaya açılıyor

Teknoloji dünyasının en önemli oyuncularından biri olan ve özellikle akıllı telefon pazarında kısa sürede üst sıralarda kendisine yer bulmayı başaran Xiaomi, nihayet Çin sınırları dışına çıkmaya hazırlanıyor. Şirket ilk kez CES fuarına katılacağını duyurdu.

Xiaomi CEO’su Hugo Barra bir süre önce yaptığı açıklamada cihazlarını tüm dünyada ve özellikle de Amerika’da satışa sunmayı hedeflediğini belirtmiş ancak bazı çekinceleri olduğunu ifade etmişti. Amerika’da çok büyük bir rekabet ortamı bulunduğunu ve bu ortamda iyi yerlere gelmenin zorluğundan dem vuran Barra, ayrıca kullanıcılar memnun edecek bir müşteri hizmetleri ağı kurmanın da sıkıntılı olduğuna dikkat çekmişti. Xiaomi tarafında bu türde belirsizlikler varken Huawei, Nexus 6P ve bütçe dostu Honor markasıyla Amerikan pazarına giriş yapmıştı. Bir diğer Çinli marka LeEco da bazı telefonlarını Amerika pazarına sunmuştu. Xiaomi de bu gelişmelerin üzerine yurtdışına açılmak için düğmeye bastı.

CES 2017‘de yer alacak olan Xiaomi’nin telefon yerine farklı bir cihaz tanıtma ihtimali bulunuyor. Tanıtılacak cihazın VR gözlüğü, akıllı saat veya tablet olabileceği iddia ediliyor. Bu cihazların tamamen yeni bir pazarda telefondan daha kolay bir şekilde kabul göreceği düşünülüyor. 5 Ocak tarihinde fuarda sunum gerçekleştirecek olan Xiaomi’nin neler tanıtacağını zaman gösterecek.

 

YORUMLAR