reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 4 ekran altı kamera

Xiaomi telefonlara “RAM artırma” özelliği geliyor; işte detaylar

Xiaomi akıllı telefonlar için yazılımsal MIUI geliştirmeleri aktif olarak devam ediyor. Burada bulunan son özellik ise tam olarak RAM artırma.

Kacper Skrzypek tarafından bulunduğu kadarıyla MIUI kodlarına henüz aktif edilmeye bir RAM artırma özelliği eklendi.

Bu sanal RAM olarak da aktarılabilecek özellik, söylendiği kadarıyla ihtiyaç halinde depolama biriminin belirlenen bölümünü RAM olarak kullanabilecek.

Biliyorsunuz güncel modellerin içerisinde gerçekten çok hızlı depolama birimleri bulunuyor. Anlık erişim için bunların da sürece dahil edilmesi bazı durumlarda ciddi fark yaratabilir gibi görünüyor.

Kacper Skrzypek‘in verdiği bilgiye göre depolama biriminin RAM olarak kullanılması konusunda bir özelleştirme imkanı da sunulacak.

Yani kişiler aktarma / sanal RAM miktarını belirleyebilecek. Boş alanı fazla olanlar daha fazla depolama alanının RAM olarak ayırabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi “RAM artırma” özelliği için bazı detaylar halen net değil

Aynı zamanda özelliğin tam olarak ne zaman kullanılacağı da bilinmiyor. Özelliği bulan Kacper Skrzypek, bu yeni altyapının sadece yeni telefonlara özel olabileceğini tahmin ediyor. Ancak bunun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

MIUI arayüzü son dönemde çok iyi hale getiren Xiaomi, bu konuda genel olarak kişileri memnun ediyor. Stok Android üzerine güzel bir giydirme gerçekleştiren firma, ana güncellemeler konusunda da hızlı davranıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın