reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Watch Color 2 akıllı saat

Xiaomi Watch Color 2 akıllı saat için açıklanan ilk resmi detay

Xiaomi Watch Color akıllı saat modelininin yenisi Xiaomi Watch Color 2 akıllı saat için ilk teknik detay ortaya çıkmış durumda.

Xiaomi Watch Color, uzun süre önce tanıtılmış ve geç de olsa Türkiye’de de satılmış bir akıllı saat modeli. İşte bunun yenisi Xiaomi Watch Color 2 için firmanın resmi paylaşımları başladı. Yukarıdaki ilk paylaşıma göre yakında tanıtılacak saat yine yuvarlak bir tasarımı benimsiyor. Yan tarafında iki adet fizikse buton yer alan saat, paylaşılan görselden açık şekilde anlaşılabileceği üzere SpO2 sensörüne de sahip. Yani akıllı saat bu sayede kandaki oksijen derecesini ölçebiliyor. Biliyorsunuz bu özellik uzun süredir Huawei’nin akıllı saatlerinde / bilekliklerinde ve Apple Watch Series 6’da da aktif olarak sunuluyor. SpO2 sensörü ilk sürümde yer almıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Watch Color 2 öncesinde Xiaomi Watch Color akıllı saat için detaylar şöyleydi

Akıllı saat, 1,39 inç 454×454 piksel renkli AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Yeni gelen bilgilere göre dikkat çeken ürün, Mi Watch akıllı saat modeli gibi saatler için MIUI ile geliyor. Sağlam bir yazılımsal altyapısı bulunan Watch Color, bünyesindeki 420 mAh piliyle 14 günlük (Sade modda 22 gün) bir kullanım ömrü sunuyor ve suya karşı oldukça dayanıklı tasarlanmış. Birçok farklı spor dalında detaylı aktivite takibi yapabilen ve kayış değişimine izin veren Watch Color, arkasında optik bir nabız sensörü barındırıyor ve Bluetooth 5.0 LE, NFC ve GPS + GLONASS donanımlarını barındırıyor.

İlgili Video