reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi, yarın için oldukça merak uyandıran bir duyuru yaptı

Teknoloji dünyasının en büyük isimlerinden birisi halini alan Xiaomi, yarın için gerçekten çok merak uyandıran bir duyuru yaptı.

Xiaomi, 14 Eylül tarihinde fütüristik bir teknolojinin tanıtımını yapacağını duyurdu. Şimdilik konsept aşamasında olduğu aktarılan bu teknolojisinin geleceğe bakış attıracağı ifade ediliyor. Peki Xiaomi’den yarın tam olarak ne geliyor?

Henüz bu konuda ortaya çıkmış bir sızıntı yok. Bahsi geçen teknoloji konsept olduğundan yüksek ihtimalle yarına kadar bir sızıntı da yapılmayacaktır. Ancak firma ne göreceğimiz konusunda ilk ipucunu aşağıdaki poster paylaşımı ile veriyor.

Bu paylaşım üzerinden firmadan bir konsept akıllı lens sisteminin gelebileceği düşünülüyor. Bu kesin değil ancak firma giyilebilir ürün konusunda geleceği karşımıza çıkarabilir. Burada bir akıllı gözlük de tanıtılabilir.

Şimdiye kadar gerçekten çok ilginç teknolojilere imza atan Xiaomi, elindeki büyük maddi güç ile birçok alanda sınırları zorluyor. Bu açıdan yeni teknoloji de şimdiden çok ses getirmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi şu sıralar özellikle elektrikli otomobil konusunda büyük çalışmalar yapıyor

Xiaomi, tekrar üzerinden geçmek adına ilk olarak Hong Kong Borsa’sına yaptığı kamuoyu açıklamasıyla akıllı elektrikli araç / elektrikli otomobil üretim çalışması hazırlıklarına başladığını duyurdu.

Xiaomi’nin Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, ilk elektrikli araçları için Xiaomi’ye ait bir yan kuruluş altında faaliyet gösterileceğini açıkladı. İşte bu yan kuruluş Xiaomi Automobile olacak. Bu Çin merkezli yeni kuruluş için tüm yasal süreç tamamlandı.

Sürecin direkt olarak başında yer alan Lei Jun, yeni şirketin şimdilik 300’den fazla çalışana sahip olduğunu belirtiyor. Bu şirketin 10 milyar yuanlık bir ana para hayatına başladığı da açıklanıyor

Xiaomi elektrikli otomobil konusunda geçtiğimiz ay Çin’deki diğer otomobil üreticileriyle görüşmeler gerçekleştiriyor ve onların üretim tesislerinde turlar düzenliyor haberleriyle ses getirmişti. CEO’nun şimdiye kadar SAIC, BYD, Great Wall ve Wuling gibi üreticilerin genel merkezlerini ve üretim hatlarını ziyaret ettiği aktarılmıştı.

İlk elektrikli otomobili için ciddi bir personel alım yapan Xiaomi, en son ise ilk modeli sürpriz şekilde sıfırdan kendisi üretecek haberiyle şaşırtmıştı.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi