reklamı kapat

POPÜLER

Yeni bir balık türü keşfedeyim derken devasa köpek balığını görmeyen araştırmacılar [İzle]

California Academy of Sciences araştırmacıları yeni bir balık türü keşfetti. Ancak bu keşifteki ilgi odağı ekibin fark etmediği devasa köpek balığı oldu.

California Academy of Sciences araştırmacılarının yeni bir balık türü keşfiyle sonuçlanan heyecan verici araştırması, ne yazık ki bu etkileyici balık türüyle gündem olamıyor. Çünkü ekibin yayınladığı 1 dakikalık videoda çok daha dikkat çekici ve komik bir olay gerçekleşiyor. Araştırmacılardan ikisi yeni keşfettikleri bu rengarenk balığa odaklanmışken, kamera ile hemen arkalarında geniş açı çekim yapan Mauritius Bell, araştırmacılara yaklaşan 3 metre boyutundaki devasa köpek balığını görüyor. Arkadaşlarını uyarmak için çabalasa da ne yazık ki araştırmacılar burunlarının dibine kadar gelen köpek balığını görmüyor. Videonun en komik tarafı ise Bell’in helyum karışımı gaz solumasından solayı incelen sesi. Normal şartlardan daha derine dalmalarını sağlayan bu gaz karışımı ile Bell’in arkadaşlarının dikkatini çekme çabası birleşince ortaya eğlenceli bir video çıkmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

balık türü

  • Fotoğraf: Luiz Rocha © 2018 California Academy of Sciences

Yeni bir balık türü

Yaklaşık 128 metre derinlikte çekilen bu videoda keşfedilen balık türü Tosanoides aphrodite olarak adlandırılmış. Atlantik’te, derinliklerde keşfedilen bu balık türünün kaya oyunları arasında yaşadığı belirtiliyor. Canlı ve renkli bir gövdeye sahip olan balık türünün dikkat çekici bir görünümü bulunuyor.