reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Christopher Nolan filmi Tenet

Yeni Christopher Nolan filminden ilk detaylar!

Heyecanla beklenen yeni Christopher Nolan filminden ilk detaylar ortaya çıktı. Filmin adı, kısa özeti ve oyuncuları açıklandı.

Christopher Nolan bir süredir gizemli bir “film projesi” üzerinde çalışıyordu. 2017’nin Oscar adayı Dunkirk’ten sonra ünlü yönetmenin karşımıza nasıl bir filmle çıkacağı merak konusuydu. Filmle ilgili bilinen detaylar ise çok sınırlıydı. John David ve Robert Pattinson‘ın ana kadroda yer aldığını bildiğimiz filmin adı ise nihayet açıklandı. Deadline‘ın haberine göre filmin resmi ismi Tenet. Kadroda ise Michael Caine, Dunkirk‘ten Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson ve Clémence Poésy yer alıyor. Başrolleri paylaştığı düşünülen John David ve Robert Pattinson’a ise Elizabeth Debicki eşlik edecek. Bizi bekleyen filmin ise bir “casusluk” yapımı olacağı ortaya çıkan detaylar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Christopher Nolan, Tenet çekimine başlıyor

Filmin konusu “özetin özeti” şeklinde aktarılmış. Tek bir cümle ile bu filmin uluslar arası casusluk dünyasının etrafında şekillenen bir aksiyonu konu aldığı kaydediliyor. James Bond’u beklerken karşımıza etkileyici bir casus filmi çıkacak gibi görünüyor.

Filmle ilgili üzücü bir detay olarak müziklerde Hans Zimmer ile çalışılmayacağını belirtelim. Zimmer, son 7 Nolan filminin 6’sında çalışmış bir isim olarak, Tenet için de akla gelen ilk isimdi. Hatta Zimmer’ın çalışmadığı son Nolan filmi 2006 yılındaki The Prestige. Bu yüzden karar biraz şaşırtıcı oldu. Ancak Zimmer’ın yoğun çalışma temposunun ayarlanamamış olma ihtimali üzerinde duruluyor. Zimmer yerine filmin müziklerini Ludwig Goransson üstlenecek. Goransson’ın son işlerinden Venom ve Black Panther filmlerini örnek verebiliriz.

Çekimlerine yakında başlanacak olan yapımın net bir vizyon tarihi de bulunuyor. Filmi herhangi bir aksaklık olmaması durumunda 17 Temmuz 2020‘de izleyebileceğiz.

İlginizi çekebilir

Dunkirk fragmanı