reklamı kapat

POPÜLER

Christopher Nolan filmi tenet

Christopher Nolan filmi Tenet için zihin kurcalayan ilk fragman [İzle]

Büyük gizlilikle çekimleri gerçekleştirilen Christopher Nolan filmi Tenet ilk fragmanıyla karşımızda. Bu filmde zaman farklı akıyor.

Christopher Nolan projesi Tenet ilk duyurulduğunda detaylar hayli silikti. Bir savaş filmi, tarihsel noktalara değinen bir film kelimeleri uçuşuyordu. Ancak ortaya çıkan fragman aslında bu kelimelerin ne kadar farklı yorumlanabileceğini gösteriyor. Evet karşımızda “olası” bir savaş var: III. Dünya Savaşı. Karakterimiz de onu önlemeye çalışıyor. Ancak filmde zaman düşündüğümüz gibi akmıyor. Nolan bir kez daha aklımızla oynayacak, bizi şaşırtacak ve finalde de muhtemelen kendine hayran bırakacak olan bir filmin içinden çıkılmaz fragmanıyla boy gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tenet geleceğe gidip zamanı geri sarıyor

Filmin başrolünde John David Washington yer alıyor. Washington’a da gelecek Batman filminde başrolde izleyeceğimiz Robert Pattinson eşlik ediyor. Fragmanda Pattinson’ın hayli geri planda kaldığını söyleyelim. Ancak filmde işler değişebilir tabii.

Fragmanda ise Washington’ın karakterinin “ölümden döndüğü” algısı veriliyor. Nolan’ın hayli sevdiği zaman yolculuğu elementleri de serpiştirilmiş. Görünen o ki karakterlerimiz olayın olduğu zamanın ilerisine gidiyor. Sahne geri sarıyor ve muhtemelen olay anında da müdahale yapılıyor. Nükleer savaşın ötesinde önlenmesi gereken şeyin ne olduğu konusunda ise ipucu verilmedi.

Daha fragmanıyla bile etkilemeyi başaran Tenet ile Christopher Nolan bir kez daha harikalar yaratacak gibi. Film 17 Temmuz 2020‘de vizyondaki yerini alacak. İlk fragmanı haberin üzerinden izleyebilirsiniz.