reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

akıllı kapı kilidi: Huawei Smart Door Lock Pro

Yeni çok gelişmiş akıllı kapı kilidi: Huawei Smart Door Lock Pro

Çin merkezli Huawei, ürün gamı en büyük teknoloji firmaları arasında. Bu sefer ise akıllı kapı kilidi Huawei Smart Door Lock Pro ses getirdi.

Advertisement

Şimdilik sadece Çin merkezli olarak lanse edilen gelişmiş akıllı kapı kilidi Huawei Smart Door Lock Pro, firmanın kendi geliştirdiği Harmony OS işletim sistemi üzerine kuruluyor. Sunduğu özellikler ile bağlantılı olarak büyük bir gövdesi bulunan kilit sistemi, P50 Pro’dan geldiği söylenen özel kamera sistemiyle üç boyutlu yani maske ile geçilemeyecek düzeyde yüz tanıma getiriyor. Burada ilginç olarak bir yapay zekâ sisteminden yararlanan ürün, bu sayede yüz tanıma performansını zaman içerisinde geliştirebiliyor. Açıklamaya göre sistem kendi kendine öğrenebiliyor ve kişileri daha iyi tanır hale gelebiliyor. Harmony OS üzerinden Huawei’nin diğer tüm ürünleri ile haberleşebilen akıllı kapı kilidi, yüz tanıma dışında başka kilit açma imkanları da sunuyor.

Burada parmak izi sensörü sunuluyor, akıllı telefon ya da akıllı saat ile kilit açılabiliyor ya da özel NFC kart kullanılabiliyor. 8.800 mAh kapasitesinde bir pil üzerine kurulan ve bununla 6 aylık bir kullanım ömrü getiren ürün için henüz fiyat bilgisi verilmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce de bazı akıllı kapı kilitleri hazırlayan Huawei, bu ürünleri yüksek ihtimalle Türkiye pazarına getirmeyecek. Ancak bu konuda kesin konuşmuyoruz. İleride bu konuda da bir adım atılabilir, akıllı kapı kilitleri Türkiye’ye de gelebilir.

Huawei Smart Door Lock Pro yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display