reklamı kapat

POPÜLER

iPad

Yeni iPad Air hakkında ilk bilgiler, iPad mini 6 için kafa karıştıran açıklama

Teknoloji devi Apple, yeni nesil birçok iPad üzerinde çalışıyor. Bunlar hakkında güncel bilgiler ortaya çıkarılmış durumda.

Japonya Merkezli sağlam kaynaklardan Mac Otakara, bir sonraki jenerasyon iPad Air’in üçüncü jenerasyon iPad Pro ile benzer görüneceğini açıkladı. 10,9 inç bir LCD ekrana sahip olacak modelin, Touch ID butonunu yanda taşıyacağı aktarılıyor. Modelin arkasında ise geniş açı ile ultra geniş açı kameralar bir araya gelecek bilgisi de veriliyor.

Bu tablete bir LiDAR tarayıcı koyma ihtimali de gündemde yer alırken, modelin gücünü Apple’ın 5 nm A15 Bionic işlemcisinden alması bekleniyor.

Bu arada Mac Otakara kara karıştıran bir bilgi de veriyor. Kaynağa göre “yeni nesil mini” model, daha önce söylendiği gibi iPad Pro’lar benzeri modern bir tasarıma sahip olmayacak. Birçok kaynak aksini söylediği için bu bilgi biraz gerçekçi durmuyor ancak yine de net olarak söyleniyor.

Mac Otakara modelin yine mevcut benzer kalın çerçeveli çizgide olacağını iddia ediyor. Tam olarak 8,5 inç LCD ekran üzerine kurulacak bilgisi verilen iPad mini 6’nın, tasarımını yenilemesi uzun zamandır bekleniyor. Apple’ın bu konuda beklenen adımı atmaması gerçekten çok tepki çekecektir.

iPad mini 6 için başka bilgiler de var

Bildiğimiz kadarıyla tablet gücünü Apple’ın 5 nm A15 Bionic işlemcisinden alacak.  Bünyesinde şarj ve bağlantı için yeni nesil diğer iPad’ler gibi USB-C portu olacak bilgisi verilen tablet, manyetik Smart Connector bağlantısını da taşıyacak.

Tabletin üstte yer alan güç butonuna entegre Touch ID taşıyacağı da yeni gelen bilgiler arasında yer alıyor. Biliyorsunuz güç tuşuna entegre Touch ID yeni nesil iPad Air’de yer alıyor ve genel olarak beğeniliyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli