reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Yeni iPad Pro modeli hakkında dikkat çekici gelişme

Yeni iPad Pro modelinde kullanılan A12Z işlemcisinin detayları belli oldu. 2020 model iPad Pro’da kullanılan işlemci ile 2018 iPad Pro modelinde kullanılan A12X işlemcisinin aynı olduğu belirtiliyor.

A12Z işlemcisinin fark yaratan tarafının grafik tarafında ortaya çıktığı ifade ediliyor.  TechInsights tarafından doğrulanan bilgilere göre A12Z’de 8 çekirdekli bir GPU sistemi bulunuyor. A12X’te 7 çekirdekli bir GPU sistemi yer aldığını belirtelim. TechInsights, A12X ve A12Z arasında şu anda tamamlanmış olan farkların olup olmadığını belirlemek için bir yer planı analizi yapmayı planladığını  belirtiyor. TechInsights aynı zamanda GPU yongalarının aynı olduğunu söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Pro LIDAR teknolosiyle fark yaratıyor

Yeni modellerin en büyük yenilikleri arasında arkalarındaki üçlü kamera sistemi oluyor. 12 megapiksel geniş açı, 10 megapiksel ultra geniş açı ve LiDAR derinlik sensör yer alıyor. LIDAR teknolojisi sayesinde iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor. 120 Hz yenileme hızına sahip yüksek renk doğruluğu sunan ekranlarını koruyan tabletler, bağlantı tarafında da USB-C kullanmaya da devam ediyor. Yeni model hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yeni tablet modelinin ofisimize gelmesi durumunda detaylı olarak inceleyeceğimizi belirtelim. Yeni iPad Pro modeli hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili video

Yeni tabletin tanıtım videosu