reklamı kapat

POPÜLER

Yeni iPhone SE

Yeni iPhone SE ile iPhone 8’in şaşırtan benzerliği dikkat çekiyor

Kısa bir süre önce yeni iPad Pro modelini parçalarına ayıran iFixit, bu kez satış fiyatıyla dikkat çeken yeni iPhone SE modelini parçalarına ayırdı. iFixit’in paylaştığı bilgilere göre yeni iPhone SE modelinin iç tasarımı iPhone 8’in neredeyse aynı.

iPhone 8’deki kamera, ekran düzeneği (mikrofon ve yakınlık sensörü dahil), SIM tepsisi ve Taptic Engine gibi parçaların yeni modele rahatlıkla takılabileceği söyleniyor.  Geçmişte olduğu gibi Touch ID sensörünü başka bir iPhone modelinden değiştirilemediğini belirtelim. Apple ve yetkili teknik servisler bu işlemi gerçekleştirebiliyor. Lityum iyon piller çok benzer görünse de,  yeni modelde yeni bir konnektör kullanıyor. iFixit, yeni modellerin eksi modellerle herhangi bir uyumluluğunun olmadığını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPhone SE satış fiyatı ne kadar?

Yeni telefonun yurt dışı başlangıç fiyatı 399 dolar seviyesinde yer alıyor. Modelin 64 GB Türkiye fiyatı ise 5.299 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor. Bu fiyat 128 GB için 5.749 TL, 256 GB içinse tam 6.599 TLoluyor. Modelin şu an Apple’ın sattığı en ucuz telefon konumunda olduğunu da belirtelim.  A13 Bionic işlemcisiyle ve 12 megapiksellik kamerasıyla dikkatleri üstüne toplayan telefon hakkındaki detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yeni modelin ofisimize gelmesi durumunda detaylı inceleyeceğimizi de söyleyelim. Yeni model hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği Google Stadia