reklamı kapat

POPÜLER

Yeni MINI 3 Kapı, 5 Kapı ve Cabrio gün yüzüne çıktı

MINI 3 Kapı, 5 Kapı ve  Cabrio modelleri kapsamlı olarak yenilendi. Sürüş keyfi ve etkileyici tasarımlarıyla dikkat çeken yeni modeller 2021 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye’deki tutkunlarıyla buluşacak.

Advertisement

Göz alıcı tasarım ve zengin donanım seçenekleriyle Yeni MINI 3 Kapı, 5 Kapı ve Cabrio yenilendi. Yapılan estetik dokunuşlar sayesinde yeni modeller, MINI’nin tasarım özelliklerini daha belirgin ve modern bir hale getiriyor. Kendine özgü yuvarlak tasarımıyla farları ve genişletilen altıgen çerçeveye sahip karakteristik radyatör ızgaraları ile Yeni MINI 3 Kapı, 5 Kapı ve Cabrio, dikkatleri üzerine çekiyor. Sis farlarının yerini alan dikey hava girişleri model ailesinin sportif görünümünü kuvvetlendirirken, tamponda yer alan plakalık ise gövdeyle aynı renge sahip olacak şekilde uyum içinde tasarlandı.

Yeniden şekillendirilen çamurluklar modern görünüme katkıda bulunurken, arka tampondaki sis lambasının yerine gelen LED aydınlatma ise gelişen teknolojik özelliklere ışık tutuyor. Mevcut alaşım jant yelpazesine ise 5 yeni seçenek daha eklendi. Yenilenen adaptif süspansiyon opsiyonel olarak ilk defa Hatcback modellerinde yerini alırken, ikonikleşen go-kart hissini yeniden tanımlanıyor. Sportif ve aynı zamanda konforlu bir sürüş deneyimi için önemli ölçüde geliştirilen süspansiyon sistemi, sürüş durumuna ve yol koşullarına bağlı olarak sönümleme kuvvetini yüzde 50’ye kadar azaltabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MINI dünyasında zenginleşen standart donanım

Etkileyici bir görünümle yeniden tasarlanan LED farlar, Yeni MINI 3 kapı, 5 kapı ve Cabrio’da standart olarak yerini alıyor. Karakteristik yuvarlak aydınlatmaların iç muhafazası krom yerine artık siyah renkte tasarlanırken, kısa far ve uzun far için kullanılan LED üniteler, yolun parlak ve eşit şekilde aydınlatılmasına imkan sağlıyor. Opsiyonel olarak tercih edilebilen adaptif LED farlar, viraj ışığı, matris uzun huzme ve kötü hava aydınlatmasını da içinde barındırıyor.

Union Jack tasarımındaki karakteristik stoplar Yeni MINI 3 kapı, 5 kapı ve Cabrio’da standart olarak sunuluyor. İngiliz bayrağından ilham alan görünüme sahip stop aydınlatmaları, koyulaştırılan yeni versiyonu ile daha çarpıcı bir hale geliyor. Modeller, geri vites lambası haricinde arka lambaların tüm fonksiyonlarında LED aydınlatma teknolojisine sahip.Çok işlevli düğmelere sahip yenilenen spor deri direksiyon, Yeni MINI 3 kapı, 5 kapı ve Cabrio’nun tüm model seçeneklerinde standart donanımının bir parçası oluyor. Ayrıca ilk defa opsiyonel olarak direksiyon ısıtması da sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüksek kaliteli iç mekan

Tüm versiyonların yeniden tasarlanan iç mekanı modern, sofistike ve yüksek kaliteli yapısıyla öne çıkıyor. İç tasarımda kullanılan krom malzemeler azalırken, iki adet yuvarlak hava çıkışı artık siyah panellerle çerçeveleniyor. Havalandırma kanalları yeniden tasarlanırken, 8,8 inç renkli dokunmatik ekranda bulunan düğmeler ve Piano Black parlak yüzeyler  standart özellikler arasında yer alıyor. Yeni MINI 3 kapı, 5 kapı ve Cabrio’nun işletim sistemi, otomobil işlevlerini, ses ayarlarını ve eller serbest telefon sistemini son teknoloji grafik ekranında kullanabilmek için yenilendi. Arzu edilen menü öğeleri “canlı widget’lar” olarak görüntülenebilirken, dokunmatik ekranın kaydırılmasıyla da kolaylıkla seçilebiliyor.

İlginizi çekebilir

Nissan Leaf Nismo