reklamı kapat

POPÜLER

Yeni iPad mini için iPad Pro tarzı tasarım ortaya çıktı

Yeni nesil iPad mini için mini-LED iddiası suya düştü

Teknoloji devi Apple, yeni nesil iPad mini üzerinde çalışıyor. Bu yeni model için çıkan mini-LED iddiası ise söylendiği kadarıyla gerçeği yansıtmıyor.

Yeni nesil iPad mini modeli için kısa süre önce 12,9 inç iPad Pro gibi mini-LED ekran üzerine kurulacak açıklaması yapılmıştı. 8,5 inç ila 9 inç arasında olacak bu mini-LED temelli LCD ekran, başka bir sağlam kaynağa göre söz konusu değil.

Peki modelde bunun yerine bir OLED ekranı mı kullanılacak? Bunun cevabı da hayır. Tablet standart bir LCD ekran üzerine kurulacak. Ancak bu durum kötü sayılmaz çünkü iPad tarafında Apple’ın kullandığı ekranlar oldukça kaliteli oluyor.

Ailenin en ufağındaki bu ekranda 120 Hz yenileme sunulması ise olası değil. Modelin normal bir 60 Hz LCD ekran üzerine kurulması bekleniyor.

iPad mini’nin kendisine has bir kitlesi bulunuyor. Çoğu kişi, özellikle de eli büyük olan kişiler iPad mini modelini tek elde yönetebildiği için oldukça seviyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil iPad mini merak ediliyor

Bildiğimiz kadarıyla tablet gücünü Apple’ın 5 nm A15 Bionic işlemcisinden alacak.  Bünyesinde şarj ve bağlantı için yeni nesil diğer iPad’ler gibi USB-C portu olacak bilgisi verilen tablet, manyetik Smart Connector bağlantısını da taşıyacak.

Tabletin üstte yer alan güç butonuna entegre Touch ID taşıyacağı da yeni gelen bilgiler arasında yer alıyor ve ürün oldukça merak ediliyor. Biliyorsunuz güç tuşuna entegre Touch ID yeni nesil iPad Air’de yer alıyor ve genel olarak beğeniliyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli