reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Yeni Volkswagen Golf ve Golf GTI resmi olarak tanıtıldı

 - Güncelleme: 28 Ocak 2024 12:17

Uzun zamandır gündemde olan ve üstü kapalı paylaşımları yapılan yeni Volkswagen Golf ve Golf GTI resmi olarak tanıtıldı.

Yeni Volkswagen Golf ve Golf GTI, çok uzun yıllardır aramızda olan ikonik modelin tasarım çizgisini ufak değişiklikler ile daha modern hale getiriyor, büyük bir değişim karşımıza çıkarmıyor. Burada daha fazla kişiye hitap eden normal Golf Mk8.5 oluyor, araç keskin hatlarıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Yeni nesil LED aydınlatmalar ile donatılan model için yüksek taşıma kapasitesi isteyenlere odaklanan bir “wagon” versiyonu da sunuluyor. Kokpit alanında iki farklı geniş ekrana yer verilen ve son teknolojilerden yararlanan yeni Golf, sevindirici şekilde direksiyonu üstünde fiziksel butonlar kullanıyor. Motor tarafında giriş seviyesi Golf modeli 1.5 TSI benzinli motor ile geliyor ve burada 113 ya da 148 beygirlik üniteler sunuluyor. Bu modeller altı ileri manuel ile alınabiliyor, 1.5 eTSI mild-hybrid versiyonlar aynı güç değerlerini yedi ileri DSG ile kombinliyor. Aynı zamanda 201 beygir güç sunan ve yedi ileri DSG ile alınabilen benzinli 2.0 TSI motor da listede yer alıyor. 2.0 TDI dizel motoru altı ileri manuel ile 113 beygir, yedi ileri DSG’yle ise 148 beygir güç sunacak şekilde özelleştiren Volkswagen, aynı zamanda 100 km elektrik menziline sahip olan, 201 beygir gücü altı ileri DSG ile yola aktaran bir eHybrid versiyonu da sunacaklarını açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1.5 TSI temelli Plug-in hybrid Golf GTE versiyonu ise altı ileri DSG üzerinden yola toplam 268 beygir güç aktarıyor. Ailenin en sportif modeli olan yeni Volkswagen Golf GTI ise ilk olarak Alfa Romeo tarzı jantlarıyla öne çıkıyor ve sadece yedi ileri DSG ile geliyor. Aşırı dikkat çekmeden yüksek sürüş performansı ve keyfi isteyenlere yönelik GTI özelinde manuel vitesi öldürmesi bazılarını üzen firma, bu modele 2-litrelik dört silindirli turbo motor ile güç veriyor ve 262 beygir güç sunuyor. Daha sonra bir “Clubsport” versiyonu da gelecek Golf, o zaman gücü 296 beygir seviyesine kadar taşıyacak. Yıl sonunda ayrıca daha da güçlü bir yeni Golf R’ın geleceği de aktarılıyor. Bir sonraki jenerasyon Golf ailesini sadece tamamen elektrikli temelde yollara çıkacak Volkswagen, yeni araçları elbette milyonluk fiyat etiketleriyle Türkiye’de de satacak.

Yeni Volkswagen Golf ve Golf GTI yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER