reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Yerli otomobil Alman basınında; iddialı bir hedef

Çalışmaları hız kesmeden devam eden yerli otomobil için sevindiren bir gelişme yaşandı. Buna göre model Alman basınında kendine geniş yer buldu.

Alman devlet televizyonu ZDF’de tüm Türkiye için sevindiren bir yayın yapıldı. Jörg Hendrik Brase isimli gazeteci yerli otomobil hakkında bir program yayınladı. TOGG CEO’su ile bir araya gelen gazeteci, modelin gelecek sene üretim bandından ineceğini söyledi. TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş, “Sadece araba yapmıyoruz. Akıllı bir cihaz yapıyoruz. dedi.

Buna karşılık Jörg Hendrik Brase, “Bir devrim vaat etmiyor, kurulu rekabetin pazar paylarına yönelik iyi planlanmış bir çalışma yapıyor. Türkiye bunun için çok uygun bir yer. Ülkenin 1960’lardan beri otomobil üretim tecrübesi var. Türkiye bir otomotiv ihracat merkezi. Üretimin yaklaşık yüzde 80’i yurt dışına teslim ediliyor. Pek çok iyi eğitimli uzmana sahipler. Artık bu konumsal avantajlarını kendi amaçları için kullanmak istiyorlar.” açıklamasını yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil TOGG nasıl bir performans sunacak?

200 beygir günden alacağı açıklanan yerli otomobilin saatte 100 kilometre hıza 7,6 saniyede ulaşılacağı belirtiliyor. SUV aracın 4×4 versiyonunun ise 400 beygir güç üreteceği konuşuluyor.

Bu modelin ise 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşacağı söyleniyor. Maksimum sürat ise iki yerli araç için de saatte 180 km. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilecek otomobil araçlarının batarya ömürlerinin de uzun olduğunu söyleyelim.

8 yıl pil garantisi sunacak otomobilin bakım maliyeti de çok düşük. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu