reklamı kapat

POPÜLER

Pam Dave Zaring

Yılın en kötü aile fotoğraflarındaki düzenlemenin sırrı açıklandı [Video]

Henüz yılın başındayız ama şimdiden 2018’in unutulmaz fotoğrafları arasına giren Pam Dave Zaring‘in aile fotoğrafları yeni bi tarz oluşturdu. Zaring Tarzı olarak adlandıracağımız bu düzenleme yöntemini siz de yapabilirsiniz.

Önce kısaca olayı hatırlamak gerekirse Pam Dave Zaring, aile fotoğraflarını çekmesi için profesyonel olduğunu iddia eden bir fotoğrafçıyla anlaşıyor. 250 dolar ödeme alan fotoğrafçı gün sonunda açık havada çektiği fotoğraflardaki gölgelerin çok sert ve kötü noktalara isabet ettiğini ve çekim eğitimi alırken kimsenin ona düzenleme yapmayı öğretmediğini belirtiyor. Tekrar ediyoruz bunu söyleyen profesyonel fotoğrafçı olduğu iddiasındaki biri ve fotoğraf düzenlemeyi bilmiyor. Ancak fotoğrafçı, çektiği fotoğrafları ham halde vermek yerine yine de düzenlemeye karar veriyor ve işte ortaya bu Zaring Tarzı fotoğraflar çıkıyor.

Pam Dave Zaring
Pam Dave Zaring
Pam Dave Zaring
Pam Dave Zaring

Nasıl yapılır?

Photoshop uzmanı Antti Karppinen hazırladığı 10 dakikalık eğitim videosunda kısıtlı süreye karşın bu profesyonel işi nasıl yapabileceğinizi anlatıyor. Yüzü yeniden çizen Karppinen daha sonra can sıkıcı sert gölgelerden kurtulmak için tüm yüzü pürüzsüz hale getiriyor. Farklı katmanlarda çalıştıktan sonra fotoğrafın son halinde de küçük bir renk düzenlemesi yaparak işlemi tamamlıyor. Kısa sürede internet fenomeni haline gelecek olan bu fotoğraflarla yakın zamanda çeşitli sosyal medya platformlarında sık sık karşılaşabiliriz. Benzer bir işlemi mobil cihazlar için geliştirilmiş pek çok fotoğraf düzenleme uygulamasında da yapabilirsiniz.

Video