reklamı kapat

POPÜLER

Yılın en kötüsü olmaya aday “profesyonel” aile fotoğrafları nasıl viral oldu?

14 Ocak 2018

Photoshop kullanmayı bilenler için bir hazine desek, abartmış olmayız. İşin temelini öğrendikten sonra fotoğraf üzerinde istediğiniz kadar oynayabilir hatta orijinalinden bambaşka sonuçlar elde edebilirsiniz. Fakat kimi zaman orijinalden uzaklaşmak bir büyük sıkıntılara sebep olabilir. Hele de profesyonel fotoğraf çekimi yaptıysanız… Son günlerde interneti meşgul eden photoshop faciası da tam bu kategoriye giriyor.

Her şey Zaring ailesinin hep birlikte fotoğraf çekilme isteğiyle başladı. Güneşli bir günde bir araya gelen aile üyeleri ileride bakıp gülümseyecekleri fotoğraflara sahip olmayı arzu ediyordu. Aldıkları sonuç ise gülümseden çok kahkahayı garantiler cinsten. Paylaşılan detaylara bakılırsa aile profesyonel (olduğunu zannedikleri) bir fotoğrafçıyla anlaştı. Her fotoğraf karşılığında 2 – 2.5 dolar gibi bir ödeme yapmak üzere anlaştıklar. Havanın şahane olduğu bir günde çekimleri tamamladılar. Birkaç gün sonra aldıkları sonuç ise onları internet viraline dönüştürdü.

Photoshop faciasının perde arkası

Görünen o ki anlaştıkları fotoğrafçı Photoshop kullanma konusunda pek bilgili değildi. Aksine çekimlerden sonra yaptığı değişiklikler tüm aile üyelerinin çizgi film kahramanları gibi görünmesine neden oldu. Yüzlerine dair tüm detayların silindiğini fark eden aile üyeleri durumu sevdiklerinin yüzlerini güldürmek için bir fırsata dönüştürdü. Facebook üzerinden paylaştıkları fotoğraflar kısa sürede internete yayılarak viral oldu. İnterneti kahkahaya boğan fotoğrafları haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.