reklamı kapat

POPÜLER

Meizu Zero

Yılın en özel akıllı telefon modeli Meizu Zero ve tüm özellikleri [Video]

Türkiye’de aktif olarak yer alan Meizu, sözünü verdiği yeni akıllı telefon modelini tanıttı. Her açıdan yılın en özel akıllı telefonu olan Meizu Zero modeline gelin yakından bakalım.

Çin merkezli etkinlikte lanse edilen Meizu Zero, gerçekten sıra dışı bir akıllı telefon modeli. Çünkü bu telefonun bünyesinde fiziksel buton, 3.5 mm kulaklık girişi ve hepsinden önemlisi bir şarj girişi bulunmuyor. 3.5 mm kulaklık girişi günümüzde birçok telefonda yer almıyor. Ancak şarj girişinin kaldırılmış olması gerçekten iddialı bir adım olarak karşımızda bulunuyor. Bunun yerine 18W kablosuz şarj sistemiyle gelen telefon, fiziksel butonların yerine ise dokunmatik yüzeyler kullanıyor. Ses oluşturmak için direkt olarak ekranın kendisini kullanan (piezoelektrik) Meizu Zero, 5,99 inç AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Bir ekran çentiğine sahip olmayan telefon, ekrana entegre parmak izi sensörü teknolojisi benimsiyor. Gövdesi IP68 sertifikasını alan model, arkasında 12 megapiksel + 20 megapiksel çiftli kamera taşıyor. Burada Sony IMX 380 ve IMX 350 AI sensörler kullanılıyor. Önündeki kamera 20 megapiksel çözünürlükte olan model, gücünü Snapdragon 845 işlemciden alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Meizu Zero
Meizu Zero
Meizu Zero
Meizu Zero

Meizu Zero büyük ses getirecek

Gövdesi seramik olarak geçen Zero, fiziksel SIM kartı yerine de eSIM kullanıyor. RAM, pil ve depolama kapasitesi henüz belli olmayan telefon, yüz tanıma yeteneğine de sahip. Ancak burada üç boyutlu bir yüz tanıma sunulmuyor. Fiyatı ve satış tarihi de henüz netleşmeyen model, sadece eSIM destekli satılacak.

Meizu Zero teknik özellikleri

Ekran5,99 inç AMOLED
İşlemciSnapdragon 845
RAMBelli değil
DepolamaBelli değil
Arka kamera12 megapiksel + 20 megapiksel
Ön kamera20 megapiksel
PilBelli değil