reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube için mobildeki tam ekran deneyimi iyileştirildi

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, gelişmeye devam ediyor. Bu sefer mobil uygulama odaklı bir adım atıldı.

2 Şubat 14:44 Güncelleme: Yeni arayüz iOS tarafında da kullanılmaya başlandı. Ancak bu yeni sistemi henüz herkes göremiyor.

YouTube için Android tarafından çıkan en son mobil sürümde, tam ekran video deneyimi daha iyi hale getirildi. Burada yeni bir arayüze geçen firma, bu yeni arayüzde tek dokunma ile tüm etkileşim seçeneklerini bir arada karşınıza getiriyor. Bu seçenekler arasında beğenme, beğenmeme, yorumlara bakma (Video içinde yorum yapmak da mümkün), paylaşma ve oynatma listesine ekleme bulunuyor. Bunlar en solda yer alırken, en sağda ise daha fazla video seçeneği çıkıyor. Bu sayede daha kullanışlı hale gelen arayüz, yakında herkes için aktif edilecek bilgisi veriliyor.

YouTube hatırlarsınız en son da bir NFT konusuyla gündeme gelmişti. Şirketin CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre içerik üreticilerin NFT üzerinden para kazanabilmesi için planlar yapılıyor. 2022 içerisinde şekillenecek bu sürecin nasıl olacağı henüz net olarak açıklanmış değil. Ancak tahminlere göre içerik üreticiler takipçileri için belirli NFT’ler hazırlayacak ve bunları direkt olarak platform içerisinde satabilecek.

Sürekli olarak daha gelişmiş hale gelen ve iyiler yanında beğenmeme sayısını gizleme gibi kötü adımlar da atan YouTube, her şeye rağmen alandaki liderliği kimseye bırakmıyor ve binlerce kişinin ana gelir kaynağı olmayı sürdürüyor. Türkiye’de de YouTube’un çok büyük bir önemi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti