reklamı kapat

POPÜLER

Zaman makinesi izleri; Peugeot Paris Otomobil Fuarı’na sürprizle geliyor

17 Eylül 2018

Retro tasarım detaylarıyla ilk çizgilerini görmeye başladığımız otomobil, Peugeot CEO’sunu da fazlasıyla heyecanlandırmış durumda.

Yaklaşmakta olan Paris Otomobil Fuarı öncesinde katılım sağlayacak olan markalar hamlelerini sergilerken bazı isimler hala sessizliğini bozmuş değil. Geçtiğimiz günlerde KIA‘nın adından fazlasıyla söz ettiğimiz organizasyon öncesinde ev sahibi konumunda olan Peugeot’nun da nihayet kartlarını açmaya başladığını görüyoruz. SUV ve binek otomobil sınıfında yer alan modellerinin amiral gemilerini tamamladıktan sonra yavaş yavaş aşağılara da inmeye başlayan Fransız üretici, Paris’te seri üretim aksine daha çok konseptiyle ön plana çıkacak gibi. Resmi kaynaklardan paylaşılan ilk görsel eşliğinde yeni jenerasyon tasarım dilinin retro bir gövde tipiyle bir araya getirileceğine dair detayları almaya başlıyoruz. Şimdilik gölgeler arasından detaylarına baktığımız proje, şimdiden meraklılarının seri üretim istediğini harekete geçirmiş gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

60’lara mı gidiyoruz?

Coupe formlu yapısıyla dikkat çeken bu gizemli projeyle ilgili şu anda herhangi bie teknik veri bulmak mümkün değil. Var olan tasarım çizgileri ise markanın 60’lı yıllardaki sevilen modellerinden birisi olan 504‘e selam gönderme ihtimalinin varlığını bir hayli güçlendiriyor. Meraklılarının hatırlayabileceği üzere o dönem kaputunun altında 6 silindirli makine barındıran 504, coupe ve convertible olarak kullanıcılarla buluşmuştu. Şu anda bahsi geçen konsept proje ise seri üretime geçme ihtimali düşünüldüğünde hibrit veya tamamen elektrikli olarak değerlendirilebilir. Şimdilik aracın ismini bile gizli tutmayı tercih eden Peugeot, Paris listemizde üst sıraya yazdığımız isimlerden birisi olmayı başardı. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.