reklamı kapat

POPÜLER

Zuckerberg kendini anlatan filmden memnun değil

Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan sosyal ağ devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, kendisi ve Facebook’un kuruluşu ile ilgili yapılan “The Social Network” filmini beğenmediğini açıkladı.

Bugün yapılan Soru & Cevap etkinliğinde konuşan Zuckerberg, filmle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Kendi hayatını anlatan bir filmi izlemek çok ilginç. Ancak oturup kod yazmak ve bir şeyler üretmek yeterince ilgi çekici olmadığı için filmde bazı eklemeler ve değişiklikler yapılmış. Eğer gerçekten benim hayatımı yazmış olsalardı iki saat boyunca aralıksız kod yazan birini görürdünüz. Ama film yapımcılarının amacı para kazanmak.

Filmin yazarı ile hiç konuşmadım. Ancak başrol olan Jesse Eisenberg ile bir kere görüşmüştüm. Ofisin dizaynı gibi bazı detayları doğru şekilde aktardılar; fakat Facebook’un kuruluş aşaması ile ilgili bazı şeyleri kendileri ürettiler ve bu gerçekten üzücüydü. Ben işimi ciddiye alıyorum. Facebook sadece bir şirket değil; insanların sevdiği kişilerle bağlantı kurmasına ve dünyayla iletişimde kalmasına yardım ediyoruz. Filmle ilgili dikkatimi çeken en ilginç nokta ise Facebook‘u kızları etkilemek için kurduğumun belirtilmesi.

Buradaki en önemli şey şu ki an itibariyle eşim olan kadın ile 10 yıllık bir birlikteliğimiz var. Facebook kurulmadan önce de ilişkimiz vardı. Yani Facebook’u kızları bulmak için kurmuş olsaydım ilişkim böyle devam etmezdi. Bu gibi detaylar filmi ciddiye almamı engelliyor. Ancak filmi izlerken yine de çok eğlendik. Facebook’ta çalışan herkesin bu filmi görmek istediğini biliyorduk. Biz de bütün çalışanlarla birlikte film çıktığı gün izlemeye gittik”

Neden her gün gri t-shirt giydiği sorulduğunda ise “Her gün ne giyeceğimi düşünmek istemiyorum. Bunun yerine Facebook’u geliştirmeye odaklanıyorum” sözleriyle gri t-shirt’ün de sırrını açıklamış oldu.

YORUMLAR