reklamı kapat

POPÜLER

0’dan 100’e 2,9 saniyede: Felino CB7R nefes kesen ilk detaylarıyla karşımızda

Kanada merkezli bir ekip tarafından geliştirilen Felino CB7R, tasarım ve performansın kusursuz bileşenlerinden birisi olarak listeye dahil oluyor.

Söz konusu süper otomobil olduğunda, çoğu zaman sadece rakamsal veriler tek başına yeterli olamıyor. Tasarım karakterinin de hayati önem arz ettiği bu sınıf, son dönemlerdeki butik üreticilerin de istilasına uğramış durumda. Aslında bu durum bizim gibi otomobil meraklıları için çorbaya eklenen yeni bir sebze misali işi daha tatlı hale getiriyor. Kanada merkezli Felino tarafından geliştirilen CB7R, bahsettiğimiz bu karakter noktasında ilginizi çekmekte çok fazla zorlanmayacak. Süreç içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen standart versiyonun bir üst paketi olarak da nitelendirebileceğimiz Felino CB7R, göz açıp kapatıncaya kadar 0’dan 100’e çıkanlar sınıfında yer alıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Felino CB7R süper otomobil dünyasına imza atabilir

Aslında bu tarz otomobillerle ilgili tüm detaylara baktığımızda bazen bizi kötü bir son da bekliyor olabilir. Sokaklara uygun olmayışları ve pist odaklı kullanılabiliyor olmalı, böyle canavarları görmemizi çok daha fazla zorlaştırıyor. Neyse ki marka tarafından yapılan açıklamada CB7R’ın sokaklara çıkmak için yeterlilikleri karşıladığı da netleşiyor. Motor bölümünde 6,2 litrelik sekiz silindirli motorun kullanıldığı otomobil için opsiyon olarak 7.0 litrelik V8 de listede karşımıza çıkıyor. Giriş seviyesinde 525 beygir güç ve 660 Nm torkla gelen CB7R’ın üst paketi ise 700 beygir güç ve 768 Nm gibi limitleri zorlayan seviyelere çıkıyor. Nitekim otomobil için açıklanan 2,9 saniyelik 0-100 değeri de bu üst paket için geçerli. Kuru ağırlığı toplamda sadece 1.113 kilogram olan otomobil, bizce bu noktada da inanılmaz bir seviyede. İşin içerisine 50:50 ağrılık dağılımı da girdiğinde, ortaya çıkan sürüş dinamiklerini hayal etmek çok da zor olmuyor. Önümüzdeki günlerde daha kapsamlı bir tanıtımla karşımıza çıkarılacak olan modelin başlangıç fiyatı 360.000 dolar olarak açıklandı. Bu rakam zirvede ise 660.000 dolara kadar çıkıyor.

İlginizi çekebilir

Ferrari Roma