reklamı kapat

POPÜLER

2021 iPad Pro

12,9 inç ufak gelenlere; daha büyük ekranlı iPad planı gündemde

Apple’a yakın en önemli sızıntı kaynaklarından olan Mark Gurman, gündemde ses getiren yeni bir iPad iddiasıyla yer alıyor.

Advertisement

Mark Gurman tarafından gelen bilgiye göre Apple, 12,9 inç iPad’lerden daha da büyük ekranlı iPad / iPad’ler geliştiriyor. Burada firmanın kaç inç seviyesine çıkacağı bilinmiyor ancak 14 inç boyutu olasılıklar arasında buluyor.

Ekranı büyüterek iPad’ler ve MacBook’lar arasındaki farklı ciddi şekilde azaltacak gibi görünen Apple, büyük ekranlı bu olası modeli ya da modelleri hemen satışa sunmayacak. En azında bu ürün ya da ürünlerin 2022 için olası olmadığı aktarılıyor.

Firma büyük ekranlı iPad’lerin planını daha çok uzun vadeli yapıyor. Bu arada hatırlarsınız Mark Gurman kısa süre önce iPad Pro tarafı için de bir bilgi vermişti.

Söylendiği kadarıyla firmanın yeni Pro modellerinde cam bir arka bölüm olacak. Bunun getirisi ise kablosuz şarj olacak. Mevcut Pro’larda kablosuz şarj sunulmuyor. Yeni modellerin arkasını cam yaparak bu dönemi başlatacak Apple, sevindirici şekilde burada ters kablosuz şarj da sunacak.

Yani yüksek ihtimalle 2022’de gelecek iPad Pro’ların arkasında iPhone ya da AirPods gibi kablosuz şarj destekli başka ürünler kolaylıkla doldurulabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple “minik” bir iPad üzerinde de çalışıyor

Apple’dan yıl sonunda kesin olarak uzun zamandır beklenen yeni iPad mini modeli geliyor. Bu bilgiyi de veren Mark Gurman, ürünün ince çerçevelere sahip olacağını aktarıyor ve cihazda fiziksel bir ana ekran butonunun yer almadığını belirtiyor.

Yani yeni “mini” temel olarak iPad Pro’ların ufaltılmış versiyonu olarak yolda bulunuyor. Yapılan sızıntılara göre USB-C portu ile gelecek modern iPad mini, Touch ID’yi güç butonunda taşıyacak. Yani cihazda Pro’lar gibi Face ID olmayacak. Burada yeni nesil iPad Air’in izinden gidilecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın