reklamı kapat

POPÜLER

14 gün pil ömrü sunan şık tasarımlı akıllı saat; Huawei Watch Fit Mini incelemesi

 - Güncelleme: 10 Mart 2022 16:28

Huawei Watch Fit Mini

HUAWEI WATCH FIT MINI PERFORMANS

Huawei Watch Fit Mini’de günlük kullanımdaki performansıyla ilgili bir sıkıntı yaşamadık. Daha önceden inceleme fırsatı bulduğunuz Watch Fit Elegant ve Band 6‘da olduğu gibi Watch Fit Mini de akıcı bir şekilde çalışıyor. Cihaza piyasadaki farklı modellerdeki gibi uygulamalar yüklenemiyor. Eğer akıllı saatte uygulama kullanan birisiyseniz piyasada satılan diğer modelleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Watch Fit Mini’de uygulama yüklenemese de akıllı saat yüzleri yüklenip dilediğiniz saat arayüzü saatte kullanılabiliyor. Bunun için iOS veya Android’li cihazlarla uyumlu olan Huawei Sağlık uygulamasını akıllı telefonlara yüklemeniz gerekiyor. Uygulama mağazasında 300’ün üzerinde saat arayüzü yer alıyor. Bir Huawei kimliği oluşturduktan sonra akıllı saati telefonlarınıza eşleştirmeniz gerekiyor.

Eşleştirme işlemi için de bu uygulamadan yararlanılıyor. Akıllı saatin elde ettiği veriler hem akıllı saat üzerinden hem de uygulama üzerinden kullanıcılara sunuluyor. Piyasadaki diğer akıllı saat modellerinde olduğu gibi Watch Fit Mini, adım, kalori, uyku ve kalp ritmi takibi yapabiliyor. Akıllı saat bunun yanında stres ve adet döngüsü takibi yeteneğine de sahip. Artık çoğu akıllı saatte gördüğümüz gibi bu modelde de SpO2 özelliği mevcut. Bu sayede kandaki oksijen basıncı ölçülebiliyor.

Biz Watch Fit Mini’yi iPhone 13 ile birlikte test ettik. Ancak biraz önce de belirttiğimiz gibi cihaz Android’li cihazlarla da uyumlu. TruSleep 2.0 olarak adlandırılan teknoloji sayesinde derin uyku, hafif uyku, REM ve uyuklama gibi bilgiler uygulama üzerinden sunuluyor. Akıllı saat bununla birlikte uyku iyileştirme tavsiyelerinde de bulunabiliyor. Piyasada çok daha yüksek fiyata satılan modellerde detaylı uyku takibi özelliği yokken bu modelde detaylı uyku takibi özelliğinin yer alması önemli bir artı.