reklamı kapat

POPÜLER

14 gün pil ömrü sunan şık tasarımlı akıllı saat; Huawei Watch Fit Mini incelemesi

 - Güncelleme: 10 Mart 2022 16:28

Huawei Watch Fit Mini

HUAWEI WATCH FIT MINI TASARIM

Huawei Watch Mini Fit biraz önce de belirttiğimiz gibi ilk başta tasarımıyla etkiliyor. Uygun fiyatlı akıllı saat modelleri genellikle iyi bir malzeme kalitesine sahip değilken Watch Mini Fit de durum böyle değil. Kaliteli bir tasarımla karşımıza çıkan akıllı saatin iki farklı renk seçeneği bulunuyor. Biz Kahve Deri renkli modeli test etsek de cihazın Buzlu Beyaz renk seçeneği de dikkat çekici bir tasarıma sahip. Watch Fit Elegant da olduğu gibi mini modeli de dikdörtgen bir tasarım formuna sahip. Açık altın renkli metal kasaya deri kayış eşlik ediyor. Tasarımıyla bizden tam not alan saatte sadece bir adet tuş yer alıyor. Akıllı saat hem bu tuş hem de dokunmatik ekranı üzerinden kontrol edilebiliyor.

Kutu içeriğinden şarj kablosunun da çıktığı saatte şarj işlemi için bir adaptöre ihtiyacınız var. Akıllı telefonunuzda kullandığınız bir USB adaptör varsa bu adaptörü kullanarak saati şarj edebilirsiniz. Ailenin en iddialı modeli olan Watch Fit Elegant, 27 gram ağırlığa sahipken Watch Fit mini 20 gram (kayışsız) ağırlığında. Kolumuzdan gün boyu hiç çıkarmadığımız saat şık tasarımının yanında konforlu bir tasarım da sunuyor.

Watch Fit Elegant’ta 1,64 inç boyutunda bir ekran yer alırken yeni modelde Band 6’da olduğu gibi 1,47 inçlik AMOLED ekran bulunuyor. Ekran çözünürlüğü Watch Fit Elegant’tan geride kalsa da ekranın sunduğu kaliteden memnun kaldık. Güneş ışığı altında ekran rahatlıkla görülebiliyor. Ayrıca AMOLED bir ekranın yer alması sayesinde saat canlı ve parlak bir ekran deneyimi sunuyor.