reklamı kapat

POPÜLER

Apple 15 inç MacBook Pro

15 inç MacBook Pro krizi: Apple bazı modelleri geri çağırıyor

Apple ciddi bir sorunla gündemde. 2015 – 2017 arasında 15 inç MacBook Pro satın alanlar tehlikede olabilir. Geri çağırma başladı.

Apple 2015 tarihli 15 inçlik MacBook Pro modelleri için önemli bir güncelleme paylaştı. Firmanın yayınladığı güncellemeye göre Eylül 2015 ile Şubat 2017 arasında satışa sunulan “belli başlı” bazı MacBook Pro modelleri pil cephesinde güvenlik riski oluşturuyor. Cihazların pilinin fazla ısınabileceği bu yüzden alev alabileceğini kaydeden Apple, kısıtlı sayıda ürünün bunun yaşama riski olduğunu belirtti. Firma bu modeller için bir “geri çağırma” kampanyası da başlattı. Aynı dönemde bir önceki nesil MacBook Pro’ların satıldığını da belirtelim. Bu yüzden cihazınızın etkilenen modellerden olup olmadığını kontrol etmeniz ve etkilenen modellerdense hızlı bir şekilde iade için girişimde bulunmanız gerekiyor. Cihazın kullanımının tehlikeli olabileceğinin yeniden altını çizelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Etkilenen MacBook Pro modelini anlamak için açılan Apple sayfası

Cihazınızın bu güvenlik riskini barındırıp barındırmadığını öğrenmek ise çok kolay. Öncelikle cihazın modelinin “MacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2015)” olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun için ekranın sol üst tarafından Apple menüsünü açarak “Bu Mac Hakkında” seçeneğine dokunun. Buradan cihazın model yılını görüntüleyebiliyorsunuz. Eğer cihazınız bahsedilen zaman aralığında üretildiyse bu durumda etkilenen seriden olup olmadığını anlamak için seri numarasını kontrol ettirmeniz gerekiyor. Buradaki sayfadan ürünün seri numarasını kontrol ettirebilirsiniz. Seri numarasını bilmiyorsanız yine “Bu Mac Hakkında” panelinden seri numarasına ulaşabilirsiniz.

Cihazınız etkilenenler arasındaysa, Apple cihazı kullanmayı bırakmanızı öneriyor. Bu sorundan etkilenen cihazlar geri çağrılarak pilleri değiştiriliyor. Cihazın etkilenenler arasında olduğundan emin olduktan sonra pilini değiştirmek için randevu alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni Mac Pro modeli