reklamı kapat

POPÜLER

2018’in yükselen yıldızı Ares Design şimdi de 60’lı yılların efsanesine dokundu: Corvette C2 Stingray

İlk örneğinin üretimi tamamlanan Corvette C2 Stingray için telaffuz edilen etiket fiyatı, en az görünüşü kadar dudak uçuklatıcı seviyelerde.

2018 içerisinde adından sıkça söz ettireceğini düşündüğümüz bazı markalar kendisini yavaş yavaş belli etmeye başlıyor. Ares Design ise bu markalar arasında bizim listemize 2017 içerisinde girenler arasında. Mercedes G-Serisi üzerine geliştirdiği X-Raid‘in ardından geçtiğimi hafta içerisinde, ikonik modellerden birisi olan De Tomaso Panthera‘yı günümüz dünyasına eviren şirketin ayağını gazdan çekmeye pek niyeti yok. Yeniden yorumlama projeleri arasına bu kez 60‘lı yılların efsanesi olan Corvette C2 Stingray‘i alan Dany Bahar ve ekibi, ortaya arzu nesnesi haline gelecek otomobil çıkartmayı başarmış. Motor kısmında Corvette ailesinin güncel serilerinden yardım alan Ares Design, neyse ki projeyi kartpostal yapmamıza izin veriyor. Bu da fena bir haber sayılmaz, öyle değil mi?

Güncel modellerden gelen birliktelik

1963 ile 1967 yılları arasında üretilen C2 serisinin temel alındığı projenin hızla teknik detaylarına geçmek ve tasarımla ilgili ahenge gelmek istiyoruz. Girişte bahsettiğimiz gibi Ares Design ekibi kaputun altında kullanılan motor için güncel jenerasyonlardan birisi olan C6‘dan yardım alıyor. Burada 6,2 litrelik V8 bir makine kullanılırken teknik değer olarak 518 beygir gibi bir güç telaffuz edilmekte. Beş ileri manuel şanzımanla arka tekerlekten yere aktarılan araçta Viper Hammerhead diferansiyel kilidi kullanılmış. Yeni motorla birlikte özel tasarım benzin deposunun, yeni egzoz sisteminin, Corvette C7’den süspansiyonların ve kaputun da eklendiğini belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Corvette C2 Stingray projesinde işin en “masum” kısmı motorda gerçekleşiyor. Gövde ve iç kısımları tamamen yeniden yapan Ares Design, fiber glass yapıdaki gövdenin dış kısmında parlak siyah renk, 19 önde 20 inç arkada olmak üzere özel tasarım alaşım jant seti ve Pop-up melek gözü LED ışıklandırmalara yer veriyor. Kabin kısmını ise koltuklar da dahil olmak üzere modernleştirme kapsamında alan ekip 500 watt’lık ses sistemi, USB portları ve Bluetooth bağlantılı eğlence sistemini ön plana çıkartıyor. İlk üretimi gerçekleştirilen Corvette C2 Stingray projesinin 350.000 ile 400.000 euro aralığında etiket fiyatına sahip olması bekleniyor.