reklamı kapat

POPÜLER

Corvette Stingray

Rekor fiyat; üretilen ilk 2020 Corvette Stingray açık arttırma ile satıldı!

Amerikan açık arttırma firması Barrett-Jackson tarafından düzenlenen organiasyon ile üretilen ilk Corvette Stingray rekor bir fiyata alıcı buldu.

Üretim bandından ilk ve son inen otomobiller her zaman ederinin üzerine satılabiliyor. Hele bahsedilen araç ikonik bir model olunca rakamlar adeta dudak uçaklatıyor. Konunun son örneği Amerika Birleşik Devletlerin’den geldi. Barrett-Jackson adı meşur organizasyon ve açık arttırma şirketi adından bir kez daha söz ettirdi. Geçtiğimiz aylarda Yeni Toyota Supra’yı 2.1 milyon dolara arından ise Yeni Ford Mustang Shelby GT500’ü de 1.1 milyon dolar gibi uçuk fiyatlara satan şirket bu kez gözünü 2020 Corvette Stingray cephesine dikti. Üretim bandından inen ilk araç açık arttırma usülü satıldı. Satış rakamı ise tam tamına 3 milyon dolar oldu. ABD’de ki satış fiyatının 60 bin dolar olduğunu düşündüğümzde bu fiyat inanılmaz yüksek. Ederinin yaklaşık 50 katına satan ilk Stingray’ı kimin aldığı ise açıklanmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Corvette Stingray hakkında öne çıkan detaylar

Otomobilin bu jenerasyonunu öne çıkaran temel etmenin motoru olduğunu düşündüğümüzde, gözlerimiz hemen teknik tablo kısmını yoklamaya başlıyor. Sürücünün hemen arkasında konumlandırılan 6,2 litre hacimli V8 makineye iki farklı paket üzerinden sahip olmanın mümkünlüğü söz konusu. Giriş seviyesinde 495 beygir güç ve 630 Nm tork üreten motor, performans paketiyle 495 beygir güç ve 637 Nm torkla da tercih edilebiliyor. Motor dinamikleriyle birlikte Corvette ürün gamı artık manuel şanzıman seçeneğine de veda ediyor. Sadece 9 ileri çift kavrama şanzımanı sunan GM, gücün aktarımını ise arkadan itişli dinamikler üzerine kurmuş durumda. Tüm parçaların bir araya gelmesiyle birlikte 1.530 kilogramlık bir otomobilin ortaya çıkarılmış olması da başarılı olarak nitelendirilmesi gereken noktalar arasında.

İlginizi çekebilir

Genesis GV80