reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Gerçeğini aratmıyor; Tesla Cybertruck asfalt öncesi model dünyasına giriş yaptı [Video]

Elektrikli pickup dünyasını bambaşka bir noktaya taşımaya hazırlanan Tesla Cybertruck, oyuncak dünyasına da iddialı bir giriş yapacak.

Tanıtıldığı ilk günden itibaren piyasada devrimsel çizgileri beraberinde getiren Tesla Cybertruck, kısa sürede sipariş rekorları da kırmayı ihmal etmedi. 2021 ile 2022 yılına kadar uzanan teslimat süreleriyle markayı bile şaşırtan bir yoğunlukla karşı karşıya olan model için önümüzde hatırı sayılır bir zaman dilimi olduğu da aşikar. Bu süreci beklemek istemeyen, daha doğrusu başka şekilde değerlendirmek isteyen bir ekip ise gayet güzel bir yol bulmuşa benziyor. Kendin yap felsefesini R/C dünyasıyla bir araya getiren FliteTest ekibi, ortaya meraklıları için bir arzu nesnesine dönüşecek bir model çıkartmayı başarmış. Gövdenin imal sürecinde köpük temelli malzemelerin kullanıldığı Cybertruck modeli oyuncak olarak da küçümsenmeyecek değerlere sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck, R/C modeliyle de ilgi çekiyor

Traxxas R/C temeli üzerine oturtulan Cybertruck modelinin devasa lastiklerle de güzel bir büyük sergilediğini söyleyebiliriz. Bu altyapı sayesinde saatte 96 kilometreye kadar hıza çıkabilen proje, aynı şekilde evde üretmek isteyenlere de ilham olacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde çılgın bir Rus tarafından gerçek boyutlu bir model üzerine yapılmaya çalışılan replikasıyla gündeme gelen Cybertruck’ın resmi süreciyle birlikte çok daha farklı alanlarda karşımıza çıkması da şaşırtıcı olmayacak. 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabilen ve 6,3 tonluk çekme gücü olan elektrikli pickup modelini üç farklı menzil değeriyse satışa sunulacak. 400, 480 ve 800 kilometre olarak çeşitlenen bu seçeneklerin giriş seviyesi ise 39.900 dolarlık fiyatla alıcı bulacak.

Video