reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music

Apple Music için açıklanan son rakamlar, Spotify için hiç iyi görünmüyor

Teknoloji devi Apple‘ın çevrimiçi müzik pazarındaki büyük oyuncusu Apple Music, büyümeye devam ediyor. Açıklanan sonra rakamlar ise özellikle büyük rakip Spotify için hiç iyi durmuyor. İşte o detay;

The Wall Street Journal’a yapılan açıklamaya göre Apple Music, günümüz itibariyle 36 milyon ücretli aboneye sahip. 2017 Eylül ayından bu yana 6 milyon yeni aboneyi bünyesine katan servis, bu büyüme ile Spotify‘ı özellikle Amerika Birleşik Devletleri pazarında tehdit etmeye başladı. Bakıldığı kadarıyla servis şu an Amerika Birleşik Devletleri içerisinde rakibinden daha hızlı büyüyor. Apple kullanıcılarının sunduğu ekstralar nedeniyle geçişi hızlandırdığı Music, aylık yüzde 5 büyüme gerçekleştiriyor. Bu değer Spotify tarafında yüzde 2’de kalırken, bu gidişatın yaz aylarında büyük bir değişime neden olabileceği söyleniyor. Tahminler doğru çıkarsa Music’in önümüzdeki yaz aylarında Spotify’ı Amerika Birleşik Devletleri pazarında geçeceği söyleniyor. Bu en büyük pazarlardan birisi olduğu için oldukça önemli görünürken, globalde ise işler tam tersi şekilde seyrediyor. Toplam 70 milyon ücretli abonesi bulunan Spotify, dünya genelinde çok rahat görünüyor.

Apple Music, en son zam haberiyle gündeme gelmişti

Şirket geçen hafta Türkiye’de yaşayan bonelerine gönderdiği mesaj ile 25 Şubat tarihinden sonra Apple Music servisinin yıllık ve aylık planlarının fiyatına zam yapılacağını açıklamıştı. Daha önce 99 TL olan yıllık abonelik, tam 139 TL‘ye çıkartıldı. Daha önce 9,99 TL olan aylık abonelik ise 13,99 TL‘ye çıkartıldı. Ayrıca aile paketi de 14,99 TL’den 20,99 TL’ye çekildi.